sport

„OTWARCIE SEZONU WĘDKARSKIEGO 2006”
PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY ŚREM

Rozpoczęcie sezonu wędkarskiego zgromadziło 47 seniorów na Zalewie Małym w niedzielę 23 Kwietnia 2006 r. Po bardzo długiej zimowej przerwie do startu wszyscy koledzy przystąpili z ogromnym animuszem i zapałem. Po odprawie organizacyjnej i sędziowskiej, zawodnicy zajęli wylosowane stanowiska.

O godz. 8:00 łowisko każdy zanęcił zanętą ciężką i po pięciu minutach zestawy poszły w ruch. Koledzy raz po raz wyciągali małe krąpie i płotki, niektórych zawodników poniewierały niewymiarowe karpie siejąc zamęt we wodzie.

Zawodnicy obrali różne metody połowu, od pikerów z koszyczkami, gruntówek, batów do tyczek. Drobna ryba brała na 10-14 metrze łowiska, toteż skutecznie i przez cały czas łowili zawodnicy operujący batami a bardzo dobrą przynętą na haczyku była pinka.

O godz.12 koniec zmagań, ważenie ryb tradycyjnie na stanowiskach.

Sędzia główny zawodów kol. Józef Śmieszniak ogłasza wyniki zawodów:

1. Sławomir Kubala 3310 g
2. Lechosław Kania 3040 g
3. Waldemar Skrzypczak 2800 g
4. Andrzej Napierała 2640 g
5. Jacek Skrzypczak 2150 g
6. Jarosław Adamczyk 2000g


Zwycięzca zawodów Sławek powiedział:

Dzisiaj łowiłem batem 8 m, zestaw 2 g oraz batem 7 m, zestaw 1.5 g, na haczyk zakładałem ochotkę + pinkę. Zanęty użyłem własnej produkcji, na początek podałem 8 kul a w trakcie zawodów donęcałem łowisko małymi kulkami.Zarząd Koła serdecznie dziękuje zawodnikom za udział w imprezie wędkarskiej a za uatrakcyjnienie zawodów (puchary) Vice Burmistrzowi
p. Januszowi Przywarze.    Najbliższe imprezy:   1908,
Zarząd Główny PZW PZW Okręg Poznań Sklep wędkarski Leszcz Sklep wędkarski REGE Gloog