sport

Otwarcie sezonu, Puchar Burmistrza M i G Śrem
22 kwietnia 2006

W sobotę 22 kwietnia 2006r. młodzieżowcy naszego Koła zebrali się na Zalewie Małym aby rozpocząć zmagania wędkarskie w sezonie 2006. Do startu w zawodach przystąpiło o godz. 8:00 13 kadetów i 11 juniorów. Wszystkich uczestników serdecznie powitał organizator zawodów, sędzia główny przedstawił regulamin konkursu a Prezes Koła życzył wszystkim sportowej rywalizacji i udanych startów w 2006rPo podziale na kategorie wiekowe i losowaniu, o godz. 9:00 młodzież przystąpiła do łowienia. Kadeci ulokowani byli na stanowiskach od strony cmentarza, juniorzy od poligonu. Młodzież radziła sobie na stanowiskach bardzo poprawnie, łowiąc krąpie i płotki a niektórzy zawodnicy ze swoich łowisk wyciągali niewymiarowe karpie i szczupaki.O godz. 12:00 sędzia główny kończy zawody, sędziowie ważą ryby na stanowiskach, zawodnicy wracają na miejsce zbiórki na ciepły posiłek i ogłoszenie wyników.


Kategoria kadet:

1. Szymon Suska 1175 g
2. Marcin Suska 1100 g
3. Joanna Adamczyk 1015 g
4. Adrianna Marek 955 g
5. Łukasz Kania 860 g
6. Mateusz Skrzypczak 735 gKategoria junior:

1. Maciej Onsorge 1700 g
2. Michał Kozielczak 1055 g
3. Dawid Jackowiak 1015 g
4. Mikołaj Tomaszewski 975 g
5. Dawid Szmyt 520 g
6. Rafał Napierała 460 g


Zwycięzca w kategori kadetów Szymon powiedział:
"W dniu dzisiejszym łowiłem batem 6m zestaw 1 g, żyłka 0.12, przypon 0.10, haczyk nr.16 na który zakładałem 1 czerwoną pinkę, a przy zaniku brań 1 ochotkę. Zanęte miałem Stiil + dodatki, a w ziemi Bełchatowskiej podałem jokersa. Były to moje pierwsze zawody, wędkuję od tego sezonu, bardzo pomogło mi w zwycięstwie uczestnictwo w "szkółce wędkarskiej" w okresie zimowym."

Zwycięzca w kat. juniorów Maciej powiedział:"Na zawody przygotowałem zanęte Traper Leszcz + dodatki, łowiłem batem 7m zestaw 0.75 g żyłka główna 0.12, przypon 0.10, haczyk nr.20. Na haczyk zakładałem 1 czerwoną pinkę, cały czas donęcałem łowisko małymi kulkami wielkości orzecha laskowego. W łowisku miałem małe leszczyki i drobną płotkę."


Otwarcie sezonu pokazało, że młodzieżowcy są dobrze przygotowani do sportowej rywalizacji, zawody wygrali nowi koledzy w naszym Kole, Szymon i Maciej co pokazuje, że w tym sezonie będzie bardzo ciekawa rywalizacja. Jest też wiele nowych twarzy, koledzy którzy w swoim debicie wędkarskim Michał, Marcin, Dawid, Łukasz, Mateusz pokazali się z jak najlepszej strony, podejmując rywalizację z bardziej doświadczonymi zawodnikami. W zawodach z dobrym skutkiem wystartował też 11 letni Łukasz Kania, tym samym mamy w Kole trzypokoleniową rodzinę bardzo dobrych zawodników.

Puchary i upominki wręczył zwycięzcą i pogratulował ze wszystkim uczestnikom zapału oraz sportowej rywalizacji Vice Burmistrz Miasta i Gminy Śrem p. Janusz Przywara. Ciepły posiłek zapewnił sklep rzeźnicki Janina Pruchniewicz ze Śremu. Zarząd Koła serdecznie dziękuje młodzieżowcom i ich opiekunom za udział w konkursie wędkarskim oraz osobom wspierającym nasze Koło za uatrakcyjnienie zawodów.
    Najbliższe imprezy:   1908,
Zarząd Główny PZW PZW Okręg Poznań Sklep wędkarski Leszcz Sklep wędkarski REGE Gloog