W dniu 6 marca na jeziorze Cichowo odbyły się pierwsze w tym roku zawody wędkarskie Rejonu X. Organizatorem zawodów było Koło Dolsk. Czas na przygotowanie drużyny był krótki więc sięgnęliśmy do  starych wyjadaczy w tej dyscyplinie wędkarskiej. Koło nasze wystawiło drużynę w składzie: Jan Domański, Marek Maciejewski i Maciej Onsorge. Indywidualnie zgłosili chęć uczestnictwa inni członkowie naszego koła którzy utworzyli drużynę w składzie: Jacek Skrzypczak, Waldek Skrzypczak i Grzegorz Skrzypczak i wystartowali opłacając sobie startowe w zawodach.

Pogoda dopisała, słoneczko towarzyszyło zawodnikom przez cały czas łowienia. Ryby też współpracowały, może nie cały czas ale większość łowiących była zadowolona z osiągniętych wyników. Przeważała płotka, trafiało się dużo okonia jednak niestety niewymiarowego.

Po końcowym strzale waga i obliczanie wyników. W tym czasie uczestnicy raczyli się wspaniałą grochówką przygotowaną przez“Jana” i kiełbaskami z ogniska.

W końcu ogłoszenie wyników i zwycięzcą okazało się Koło Mosina Miasto które uzyskało 9 pkt sektorowych i 4680 pkt, II miejsce zajęli gospodarze Koło Dolsk z wynikiem 11 pkt sektorowych i 5110 pkt, a III miejsce zajęli koledzy z Koła Mosina Hobby z wynikiem 13 pkt sektorowych i 3340 pkt. Nasze koło zajęło V miejsce  uzyskując 17 pkt sektorowych i 2440 pkt, natomiast Team Skrzypczaków zajął miejsce IX (22 pkt sektorowe i 1745 pkt).

Oczywiście przyznano również puchary indywidualnie: zwyciężył kol. Krzysiek Matuszewski z Koła Dolsk (2450 pkt), II miejsce zajął Wojtek Nowicki z Koła Mosina Miasto (2305 pkt) a miejsce III przypadło w udziale kol. Markowi Gumnemu z Koła Rogalin (1970 pkt).

Po udekorowaniu zwycięzców i wykonaniu pamiątkowych fotek wszyscy w dobrych humorach rozjechali się do domów z nadzieją , że w przyszłym roku znowu spotkają się na lodzie.

Serdeczne podziękowania kolegom z Dolska za wspaniałe przygotowanie zawodów mimo tak krótkiego czasu.

Zarząd Koła Odlewnik