Liga Kół zainaugurowała swoje rozgrywki od zawodów rozgrywanych na zbiorniku Gaj A czyli Zalew Mały w Śremie. Był to Puchar odlewnika który przygotowuje nasze koło ze względu na wynik osiągnięty w sezonie poprzednim.

Do zawodów stawiło się 9 drużyn reprezentujących koła lub kluby z okręgu wielkopolskiego. Indywidualnie wystartowało  9 seniorów i 3 juniorów.

Zauważalny jest spadek liczby startujących, spowodowany prawdopodobnie dużą ilością zawodów wędkarskich w naszym okręgu.

Po losowaniu wszyscy udali się na stanowiska i po niespełna  2 godzinnym przygotowaniu rozpoczęto zawody.

Pogoda dopisywała, przeszkadzał jedynie zbyt silny wiatr. Ryba współpracowała na całym łowisku podobnie, jedynie po stronie juniorów wydaję się , że było jej więcej.

Po 3 godzinach zmagań okazało się , że wyniki są bardzo zbliżone i o zwycięstwie czy zajętym miejscu decydowała jedna lub dwie ryby.

Wszyscy łowili płotki, krąpie i sporadycznie leszczyki.

Nasz kolega Waldek Skrzypczak wygrał swój sektor i ostatecznie zajął III miejsce w śród seniorów, Jakub Napierała-junior zajął III miejsce przygrywając jedynie o 20 gram drugą lokatę. Jednak zbyt duże zróżnicowanie w wynikach pozostałych naszych zawodników (Jacek Skrzypczak  8 pozycja, Sławek Kubala 10 pozycja) dały naszej drużynie V miejsce.

Wśród startujących indywidualnie znaleźli się jeszcze inni członkowie naszego koła: Marek Maciejewski 6 miejsce i Sylwek Wilczyński 4 miejsce.

Po zważeniu ryb wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek w postaci zupy gulaszowej przygotowanej przez kucharzy z Czterech Koron.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok (pod warunkiem , że będziemy w pierwszej szóstce).

Z wędkarskim pozdrowieniem