sport

Każdy z nas będąc nad wodą widzi jakie spustoszenie robią bobry. Miłe stworzonka jednak dające się we znaki drzewom nad brzegami wód.

W roku ubiegłym Zarząd Koła został zobowiązany przez Walne Zgromadzenie do podjęcia środków które mają na celu zabezpieczyć drzewa przed tymi małymi lokatorami nadbrzeży naszych wód.

Z ramienia Zarządu Koła tematem zajmował się kolega Tadeusz Skotarczak. W porozumieniu i współdziałaniu z Urzędem Miasta został opracowany sposób zabezpieczenia który polega na malowaniu drzew farbą emulsyjną i posypaniu miejsc pomalowanych piaskiem. Drzewa są malowane do wysokości zagrożonej obgryzaniem.

W dniu 2 maja członkowie naszego koła (jak zwykle w minimalnym składzie) stawili się aby wykonać prace zabezpieczające. Farbę oraz pędzle otrzymaliśmy z Urzędu Miasta.

Pomalowaliśmy odcinek w prawo i lewo od nowego mostu. Trzeba odczekać kilka tygodni aby sprawdzić jak skutkuje ta metoda zabezpieczenia.

Pogada nam sprzyjała szkoda , że tylko tak mała grupka wędkarzy odpowiedziała na nasze ogłoszenia w sklepach wędkarskich i na stronie koła. Ciągle te same twarze kolegów z koła.
Strach pomyśleć co się stanie jak im znudzi się odwalanie pracy za pozostałych.

Z wędkarskim pozdrowieniem

V-ce Prezes ds Sportu


Zobacz galerię zdjęć
    Najbliższe imprezy:   1908,
Zarząd Główny PZW PZW Okręg Poznań Sklep wędkarski Leszcz Sklep wędkarski REGE Gloog