W dniu 5 czerwca odbyły się kolejne zawody z cyklu Ligi Kół Okręgu Wielkopolskiego.Tym razem organizatorem było Koło Mosina a cykl nosił nazwę Puchar Mosiny.

W zawodach wystartowało 10 drużyn plus uczestnicy indywidualni. Nasze koło reprezentowała drużyna w składzie Waldek Skrzypczak, Jacek Skrzypczak, Sylwek Wilczyński i junior Jakub Napierała. Indywidualnie wystartowali Marek Nowakowski i Alan Rekowski w kategorii junior i Marek Maciejewski w kategorii Senior.

Przekop jak zawsze łowisko himeryczne, ciężkie i wymagające. Ryby słabo współpracowały o czym świadczą wyniki. trochę ponad 1000 pkt starczyło , żeby wygrać sektor w seniorach. Tym bardziej cieszy fakt , że nasi reprezentanci poradzili sobie bardzo dobrze. Drużynowo zajęliśmy II lokatę ustępując Klubowi Wędkarskiemu Swarzędz a pozostawiliśmy w polu Klub Leszcz i naszych rywali z za miedzy czyli koło Dolsk. Drużyna zdobyła 22 pkt sektorowe.

Cieszy bardzo dobry strat naszych młodych kolegów Alana i Marka. Był to dla nich chrzest bojowy w tego typu zawodach. Marek Nowakowski nie przestraszył się starych wyjadaczy i wynikiem 1465 pkt wygrał swój sektor, wyprzedził swojego kolegę z koła Jakuba Napierałę. Natomiast Alan startujący ze stanowiska nr 1 zajął bardzo dobre 5-te miejsce uzyskując wynik 830 pkt. Cała trójka naszych juniorów uplasowała się w pierwszej piątce co jest niewątpliwym sukcesem kolegów współpracujących z młodzieżą. Będziemy śledzili dalsze ich starty.

Następne zawody z tego cyklu już 26 czerwca na łowisku Radzyny Małe.

Życzymy sukcesów drużynie oraz indywidualnie startującym.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Sylwek Wilczyński