sport

18-ty czerwiec 2011 roku, to dzień w którym miały się wyjaśnić losy rozgrywek o tytuł Mistrz Koła na rok 2011.

Do zawodów przystąpiła młodzież koła odlewnik. W Kategorii Młodzików rywalizowało czterech adeptów wędkarstwa, niestety kilku nie przystąpiło do II tury. Jak zwykle najliczniejsza grupa kadetów chociaż tu również 6-ciu zrezygnowało z dalszej rywalizacji i 5-cio osobowa grupa juniorów.

Pogoda zapowiadała dobry dzień na wędkowanie, jezioro Grzymysław znane jest z obfitych połowów więc rywalizacja zapowiadała się ciekawie i nie zawiedliśmy się.

Zawody ujawniły nowe talenty, niektórym startującym pokazały czego jeszcze muszą się nauczyć. Ogólnie można je uznać za udane.

Wyniki były wyrównane, najbardziej widoczne to było w najmłodszej grupie gdzie wszyscy połowili w przedziale między 2 a 3 kg ryb. Tu zwycięzcą okazał się tegoroczny nabytek do szkółki kol. Dawid Porzucek, Dawid wygrał obie tury zawodów prezentując dwie taktyki połowów. W pierwszej turze nie mając zbyt dobrych warunków do łowienia nastawił się na duże ryby i jego cierpliwość została nagrodzona (złowił 3 liny które dały mu I miejsce), w tej turze odławiał płoć i krąpie i tu również okazał się bez konkurencyjny.

W kategorii kadet rywalizowali między sobą Monika Fiebig która zajęła w I turze II miejsce i Jakub Napierała który trenując przed Mistrzostwami Polski postanowił łowić tyczką (jezioro Grzymysław to typowe łowisko pod bata). Jakub przegrał z Moniką jednak strata 270 pkt okazała się nie wystarczająca i w klasyfikacji łącznej to on został Mistrzem Koła w tej kategorii. Jedna duże uznanie dla Moniki za ciekawą rywalizację, tym bardziej że Jakub jest świeżo upieczonym Mistrzem Okręgu Wielkopolskiego w Kategorii Kadet i członkiem Kadry Narodowej w tej kategorii.

W kategorii junior bezkonkurencyjny okazał się Alan Rekowski - zwycięzca I tury zawodów. Podobnie jak poprzednio , zostawił w tyle pozostałych startujących. Wynik jaki osiągnał na Grzymysławiu jak również w całych rozgrywkach jest bardzo dobry i nie powstydziłby się go na pewno żaden senior.