LIGA KÓŁ-PUCHAR LUBONIANKI

W dniu 26 czerwca nad Zalewem Radzyny Małe rozegrane były kolejne zawody spławikowe z cyklu Ligi Kół. Nasze koło reprezentowała drużyna w składzie Waldek Skrzypczak, Jacek Skrzypczak, Sylwek Wilczyński i junior Alan Rekowski , który debiutował jako reprezentant koła. Indywidualnie wystartowali juniorzy: Marek Nowakowski i Mikołaj Gawroński oraz senior Marek Maciejewski.

Organizatorem zawodów było koło Lubonianka. Stanowiska przygotowane jak zwykle ciasno ale to chyba już tradycja. Woda dobrze znana startującym w zawodach. Łowi się przeważnie małą płoć a bonusy w postaci leszczyków dają szansę na zwycięstwo.

Po losowaniu na stanowiska, przygotowanie i strzał. Zaczęliśmy łowić, cały czas drobna płotka, kilka drobnych leszczyków i tak całe 3 godziny.

Waga i już wszystko jasne. Najlepiej wypadł Waldek zajmując III miejsce w sektorze, Sylwek IV miejsce w sektorze, Jacek IX a Akan XII. Niestety 28 pkt sektorowych dało naszej drużynie odległe VII miejsce. W klasyfikacji indywidualnej pozostali startujący juniorzy zajęli również miejsca pod koniec tabeli. Nie zawsze szczęście dopisuje. W galeri znajdują się zdjęcia przedstawiające wyniki w sektorach.

Jedyną pociechą pozostaje fakt , że nasz konkurent z za miedzy czyli Dolsk zajął 9 lokatę i odrobiliśmy do nich 2 pkt straty (drużynowo).

W klasyfikacji drużynowej zajmujemy III miejsce ustępując drużynom z Leszcza i WKS Swarzędz. Oba te kluby startują w GP Polski co znaczy , że możemy rywalizować z najmocniejszymi.

Następne zawody na Lubiatówku, zapraszamy chętnych do uczestnictwa.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Sylwek Wilczyński