sport

MISTRZOSTWA OKRĘGU WIELKOPOLSKIEGO 11-12 CZERWIEC 2011

Wielka szansa dla naszego kołowego kolegi Kadeta Jakuba Napierały na zakwalifikowanie się do Mistrzostw Polski. Jakub od zeszło roku jest członkiem Kadry Polski w wędkarstwie spławikowym jednak nie startował jeszcze w Mistrzostwach Polski. Prawo startu daje zwycięstwo w Mistrzostwach Okręgu i taki cel postawił sobie Jakub jadąc do Poznania gdzie na rzece Warcie zostały zorganizowane tegoroczne zawody. Rzeka w tym odcinku wymaga bardzo dobrych umiejętności i dobrego sprzętu. Praktycznie jedyną skuteczną metodą połowu jest tyczka. Kuba wiele godzin spędził na Warcie w Śremie trenując pod okiem ojca (Andrzeja Napierały) tę metodę połowu. Teraz miało okazać się czy czas poświęcony na treningi, złamane elementy tyczki, założona taktyka i determinacja dadzą pożądany skutek.

Pierwszy dzień zawodów, pogoda dopisuje jest ładny słoneczny poranek. Stawiają się zawodnicy którzy będą ze sobą rywalizowali o prawo startu w Mistrzostwach Polski. Sprawy organizacyjne, losowanie i na stanowiska. Kuba jako kadet łowi niedaleko mostu Przemysława I , kadetów jest łącznie trzech, niby niewielu ale każdy z nich ma za sobą starty w dużych imprezach łącznie z GP Polski. Jednak i naszemu zawodnikowi nie brakuje doświadczenia, realizuje jak zawsze założoną taktykę. Ryba jest w łowisku praktycznie cały czas. Systematyczne odławianie i w końcu koniec. Jeszcze tylko waga i już wiadomo wynik 2770pkt i II miejsce, strata niecałe 600 gr do zwycięzcy Jędrzeja Paprockiego, to dobra zaliczka przed drugim dniem zawodów.
12 czerwiec, dzisiaj się wszystko rozstrzygnie. Scenariusz się powtarza. Pogoda podobna jak w dniu poprzednim, losowanie, miejsca praktycznie te same. Przygotowanie, nęcenie i łowienie. Taktyka założona podobnie jak dzień wcześniej. I znów 3 godziny odławiania ryby która i tym razem dopisała. Ostatni strzał, nerwówka do wagi, ważenie i 5520 pkt, ponad 2 kg przewaga nad drugim tego dnia Jędrzejem Paprockim i już wiadomo, nieoficjalnie I miejsce. Po 2 godzinach oficjalne potwierdzenie Jakub Napierała reprezentujący koło Śrem Odlewnik został Mistrzem Okręgu Wielkopolskiego w kategorii Kadet na rok 2011 i może już zacząć przygotowania do Mistrzostw Polski a te są za niecały miesiąc.

ŻYCZYMY POWODZENIA

Sylwek Wilczyński

Zobacz galerię zdjęć
    Najbliższe imprezy:   1908,
Zarząd Główny PZW PZW Okręg Poznań Sklep wędkarski Leszcz Sklep wędkarski REGE Gloog