sport

W dniach 24-26 czerwiec na kanale Dwory w Oświęcimiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów U18 i Kadetów.

W mistrzostwach uczestniczył również członek naszego koła, kadet Jakub Napierała Mistrz Wielkopolski i Członek Kadry narodowej w kategorii Kadet. Start i osiągnięcie dobrego wyniku w Mistrzostwach Polski to jeden z głównych czynników stanowiących o starcie w Mistrzostwach Świata które w tym roku rozgrywane będą we Włoszech. Zakwalifikowanie się do ścisłej Kadry która wyjedzie do Włoch to cel jaki postawił przed sobą Jakub.

Wyjazd do Oświęcimia poprzedziły treningi pod okiem ojca Andrzeja Napierały. W związku z brakiem czasu i dużymi kosztami trenować mogli na wodach podobnych do łowiska w Oświęcimiu a położonych w pobliżu Śremu. Jednak jest to duża różnica jak potem stwierdził Andrzej. Podobne są tylko niektóre aspekty jak głębokość czy rybostan a to nie wystarczy aby dobrze przygotować się do tego typu zawodów. Najlepsi spędzili na łowisku w Oświęcimiu około tygodnia, trenowali w zespołach 2-3 osobowych co dało im możliwość doboru zanęty czy zestawów. Jakub mógł sobie pozwolić na jedno dniowy trening na jednym stanowisku. To zbyt mało by myśleć o zwycięstwie.

Pierwszy dzień zawodów wypadł przyzwoicie, Jakub wynikiem 840 pkt zajmuje 6 miejsce w sektorze. Brakło trochę szczęścia, o 25 gr przegrał 5 lokatę ale w tym sektorze ciężko o rybę.

Wieczorna analiza, robienie zestawów i zanęty i oczekiwanie co przyniesie dzień następny.

Losowanie, tym razem sektor B1. 3 godziny łowienia i ważenie, 1250 pkt i 5 miejsce w sektorze. Znów brakło trochę szczęścia, Kuba przegrał 4 lokatę o 15 gr ale takie jest wędkarstwo.

Łączna klasyfikacja, 11 pkt i 20 pozycja, jest to bardzo dobry wynik na ponad 40 startujących. To pierwszy start naszego młodszego kolegi w tej imprezie i mamy nadzieję, że nie ostatni.

Jakub życzymy Ci dalszych sukcesów wędkarskich i zakwalifikowania się do ścisłej reprezentacji która będzie reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Zarząd Koła Odlewnik Śrem

SW


Zobacz galerię zdjęć
    Najbliższe imprezy:   1908,
Zarząd Główny PZW PZW Okręg Poznań Sklep wędkarski Leszcz Sklep wędkarski REGE Gloog