TRÓJMECZ WĘDKARSKI ZALEW DUŻY 2011

W dniu 27 sierpnia odbył się 5 z kolei trójmecz wędkarski między kołami Środa Miasto, Śrem Miasto i Śrem Odlewnik. Tym razem organizatorem byli nasi koledzy z“Miasta”., łowisko to oczywiście Zalew Duży.

Koło reprezentowała drużyna w składzie 9 seniorów + junior (skład drużyny na wynikach).

Kapitanem drużyny był Waldek Skrzypczak , który rozstawił zawodników w poszczególnych sektorach tak , żeby wyrównać szanse. Strategia ta w końcowej fazie okazała się bardzo skuteczna. ale po kolei.

Po losowaniu sektorów wszyscy udali się na stanowiska. Pogoda zapowiadała się ładna więc była szansa na duże wyniki.

Od godziny 8.00 do 12.00 wszyscy łowili. Przeważała mała płotka, jednak pojawiały się również, leszcze, karpie, największa ryba zawodów  karp ponad 1700 gr a także karasie, krąpie. W sumie wyniki na zwycięstwo oscylowały w granicach 5-6 kg.

W sektorach seniorów zwyciężali: Waldek Skrzypczak, Janusz Ostrowski i Tomasz Ostrowski, nasi zawodnicy plasowali się na następujących miejscach:

• Monika Fiebig (junior) 3 miejsce
  • Waldek Skrzypczak 1 miejsce
  • Marek Zachariasz 4 miejsce
  • Mariusz Kurdas 7 miejsce
  • Sylwester Wilczyński 2 miejsce
  • Irek Lubiński 3 miejsce
  • Jasiu Fiebig 5 miejsce
  • Jacek Skrzypczak 2 miejsce
  • Mirek Bojarojć 3 miejsce
  • Jarek Grześkowiak 5 miejsce.

Łącznie uzyskaliśmy 35 pkt sektorowych co w efekcie dało nam zwycięstwo w całym trójmeczu. Drugie miejsce zdobyła drużyna Koła Miasto a trzecie koło ze Środy Wielkopolskiej.

W przyszłym roku to my będziemy organizatorami i pewnie jak poprzednio zorganizujemy go na Warcie.

Z wędkarskim pozdrowieniem do następnego spotkania.

SW