PUCHAR DOLSKA - LUBIATÓWKO 04-09-2011

Kolejne spotkanie drużyn reprezentujących koła i kluby z Wielkopolski w dyscyplinie spławikowej przeszło do historii.

Tym razem spotkaliśmy się nad Lubiatówkiem gdzie 4 września koło Dolsk zorganizowało Puchar Koła Dolsk. Do zawodów przystąpiło 9 drużyn plus zawodnicy indywidualni , łącznie 41 osób.

Losowanie stanowisk i wszyscy rozeszli się do przygotowań. Losowanie nie sprawiło zbytnio niespodzianek. Sektory raczej wyrównane, wszyscy z zainteresowaniem śledzili zmagania czołówki tabeli i byli ciekawi wyniku faworyta na tym akwenie Piotra Grylewicza który robił tu wyniki dwucyfrowe.

Pogoda dopisywała przez całe zawody, wszyscy łowili płotkę której w tej wodzie są miliony, trafiały się okonie i wzdręgi, te ostatnie rzadko kiedy wymiarowe. Płoć powyżej 20 centymetrów dla większości była bonusem. Złowienie lina, który trafiał się tu w innych zawodach to już super bonus.

Po 3 godzinach machania batem chyba każdy mia dosyć. W końcu sygnał kończący zawody. Ważenie i pierwsze kalkulacje. Wiem , że mam 4 wynik w sektorze, szkoda trochę brakło szybkości na wyhaczaniu ryb i zmianie robaka ale jest coś nad czym trzeba popracować. Od kolegów przechodzących obok stanowiska dowiedziałem się, że nasz“eksportowy” kadet“dokopał juniorom i wygrał sektor czyli jest łącznie 5 pkt. W drodze do sekretariatu dostałem informacje, że Jacek Skrzypczak zajął również 4 pozycję w sektorze czyli już 9 pkt. Waldek zna to łowisko bardzo dobrze więc można mieć nadzieję na bardzo dobry wynik.

Po dotarciu na miejsce zbiórki okazuje się , że Waldek źle polosował i niestety zajął 7 miejsce czyli łącznie 16 pkt. Po wywieszeniu wyników na tablicę okazuje się , że trzy drużyny mają po 16 pkt. jednak ustępujemy trochę wagą i ostatecznie plasujemy się na III miejscu za Mosiną-Miastem i WKS Swarzędz. Jest to bardzo dobry wynik który utrzymuje nas drużynowo na 3 pozycji za klubami Leszcz i WKS Swarzędz które startują w GP Polski.

Indywidualnie również jest dobrze, bezapelacyjne prowadzenie Jakuba Napierały wśród juniorów mimo nieobecności w jednych zawodach (był wtedy na zgrupowaniu Kadry Polski Kadetów), 5 miejsce indywidualnie Waldka i 10 Sylwka też nie są najgorsze. Jacek zajmuje obecnie 21 miejsce ale Radzyny Duże mogą dużo zmienić w klasyfikacji.

Nie mieli szczęścia koledzy z Dolska. Znają to łowisko jak własną kieszeń jednak losowanie okazało się dla nich nie przychylne. Piotr “dwoił się i troił” aby zrobić dobry wynik, wygrał sektor jednak wynik był znacznie niższy niż ten którego by sobie sam życzył. Ogólnie wynikiem 22 pkt . zajęli 6 pozycję i stracili dwa miejsca w klasyfikacji drużynowej, życzymy im aby je odrobili w przyszłych startach.

Tu możecie znaleźć aktualną tabelę wyników: http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/2866/wiadomosci/45165/pliki/klasyfikacja_generalna_liga_kol_2011_po_4_turach.pdf

Do zobaczenia 25 września, na tych zawodach powinno się dużo wyjaśnić.

Z wędkarskim Pozdrowieniem

Sylwek Wilczyński