Wielki sukces drużyny Odlewnika na zbiorniku Radzyny Duże

Dnia 25 września 2011 r. odbyła się V tura Wielkopolskiej Ligi Kół podczas której zawodnicy Naszego Koła zajęli I miejsce drużynowo i osiągnęli najlepszy wynik w tym sezonie i to pomimo tego, że nigdy wcześniej nie łowili na tym łowisku.
Woda nie należy do najłatwiejszych o czym świadczyć może fakt, że wielu doświadczonych zawodników nie mogło sobie na niej poradzić. Wyniki wagowe dalekie były od ligowej normy, jednak każdy miał okazję wykazać się umiejętnościami łowienia w bardzo trudnych warunkach.
Tym razem do zwycięstwa „Odlewników” poprowadził Sylwek, który zajął II miejsce (890 pkt.) w sektorze B pozostawiając w pokonanym polu kilku wyżej notowanych rywali. Równie dobrze zaprezentował się Jacek zajmując III miejsce (850 pkt.) w sektorze C, Waldek zajął V miejsce (850 pkt.) w sektorze D, a Nasz junior czyli „wieczny kadet” Kuba tym razem zajął VI miejsce (80 pkt.).
Nasi zawodnicy ustrzegli się większych wpadek i zarazem potwierdzili starą wędkarską (i nie tylko) prawdę, że o sile drużyny stanowi jej wyrównany skład.
Przed zawodnikami ostatnia, szósta runda Ligi na zbiorniku Radzyny Małe, gdzie najważniejszym zadaniem pozostaje utrzymanie II miejsca drużynowo (niestety pierwsze miejsce wydaje się być zarezerwowane przez klub Leszcz), indywidualnie koledzy walczą o poprawienie swoich lokat, zaś Kuba stoczy ostateczny pojedynek o zwycięstwo w tej kategorii wiekowej.

Andrzej Napierała