Finał II ligi zbiornik Radzyny Małe 16.10.2011 r.

Pełni obaw, ale jednocześnie z maksymalną wolą walki, jechali Nasi zawodnicy na finał ligi kół, który miał się odbyć na łowisku Radzyny Małe. Niedzielny ranek okazał się być bardzo chłodny, co nie zapowiadało wielkich wyników wagowych podczas zawodów. Teoria ta nie do końca okazała się prawdziwa, ponieważ niektórzy zawodnicy poradzili sobie znakomicie i uzyskali wartościowe wyniki nawet w porównaniu do zawodów, które odbywają się na tym łowisku w terminach letnich. Po ostatnim sukcesie (I miejsce drużynowo) w Lidze na sąsiednim łowisku w Radzynach Dużych, ekipa Odlewnika była poddana dodatkowej presji, ponieważ pozostawała walka o pozycję medalową drużynowo oraz poprawienie wyników indywidualnych poszczególnych kolegów. Ostatnie zawody na tym łowisku w klasyfikacji drużynowej Odlewnik ukończył na VII miejscu, co nie napawało wielkim optymizmem. Brak w tamtych zawodach juniora Kuby, który uczestniczył wtedy w Mistrzostwach Polski w Oświęcimiu ewidentnie podciął skrzydła całej drużynie. Jednak na fali ostatnich sukcesów i w optymalnym składzie drużyna na Radzyny Małe jechała walczyć, a nie rozpamiętywać o porażkach. Na zbiórce przed zawodami można zaobserwować pełną mobilizację najmocniejszych ekip, włącznie ze ściąganiem posiłków w ekipach, które startują w Grand Prix Polski (LESZCZ) i kwalifikantów do GPP na rok 2012 (WKS Swarzędz). Ekipy w najmocniejszych składach i można przystąpić do zawodów.

Z punktu widzenia sektora juniorów można było zaobserwować, że warunki panujące na łowisku w sposób znaczący utrudniają łowienie i wyniki nie zapowiadały się rewelacyjnie. Brania były rzadkie, ryby niewielkie i trzeba było się sporo nagłowić, aby łowić ryby dość regularnie.

Kuba, rywalizował przede wszystkim z zawodnikiem reprezentującym drużynę Lubonianki I Bartoszem Bugajewskim i stoczył z nim zaciętą walkę o zwycięstwo w tych zawodach, jak również w całym cyklu zawodów Poznańskiej Ligi Kół. Walka była zażarta, gdyż zarówno Kuba jak i Bartosz od początku zawodów łowili bardzo równo i jak się później okazało pozostawili pozostałych zawodników daleko w pokonanym polu. Ostatecznie Kuba zdobył 3835 pkt. zdobywając I miejsce i wygrał zawody, Bartosz 3150 pkt. II miejsce zaś Paweł Cieszko był trzeci z wynikiem 2250 pkt. Zatem Kuba wygrał cały cykl, co dla tego dwunastoletniego chłopaka (jak i jego trenera) jest dużym osiągnięciem. W sektorze B (obok juniorów) łowili seniorzy, wśród których Sylwek po dość nerwowym łowieniu zajął VI miejsce w sektorze, choć do lepszego wyniku zabrakło kilkadziesiąt gram i minimalnych zmian w taktyce. W bardzo mocno obsadzonym sektorze C Waldek pokazał klasę, wygrywając zdecydowanie (3755 pkt.), co pozwoliło mu zdobyć wysokie trzecie miejsce indywidualnie w Lidze Kół 2011 r. Bardzo dobrze łowił Jacek (choć nie tak dobrze jakby chciał), który w silnej konkurencji, zdobył wysokie IV miejsce (3310 pkt.), co zdecydowanie przyczyniło się do zwycięstwa drużynowego (12 pkt. sektorowych) ekipy koła PZW Odlewnik Śrem w Radzynach Małych (następna drużyna Leszcza miała 15 pkt.) oraz zdobyli II miejsce drużynowo Poznańskiej Ligi Kół na rok 2011 r.

Na podsumowanie cyklu przyjdzie jeszcze czas, zwłaszcza w odniesieniu do propozycji zmian regulaminowych na rok 2012 jednak, oceniając starty w 2011 r. uważam, że drużyna PZW Odlewnik Śrem, zwłaszcza,że jest to koło PZW, nie zaś profesjonalny klub wędkarski, bardzo dobrze radzi sobie w Okręgu Poznańskim i utrzymanie II miejsca Drużynowo po roku 2010 r. pośród tak silnej konkurencji jest ich dużym sukcesem. Dlatego , chciałbym złożyć na ręce chłopaków wielkie gratulacje i jednocześnie życzyć im przynajmniej powtórzenia sukcesu w roku przyszłym.

Pozdrawiam Andrzej Napierała