LIGA KÓŁ 2011 PODSUMOWANIE STARTÓW

Zakończyły się Zawody z Cyklu Liga Kół w Okręgu Poznańskim. Nasze koło reprezentowała drużyna w składzie:

1. Waldek Skrzypczak
  2. Jacek Skrzypczak
  3. Sylwek Wilczyński
  4. Sławek Kubala
  5. Jakub Napierała junior,
  6. Alan Rekowski junior,
  7. Andrzej Napierała  trener i opiekun juniora.

Wszyscy startujący wkładali maksimum wysiłku w przygotowania i starty co skutkowało wynikami. Zdarzały się wpadki zarówno indywidualne jak również drużynowe ale dobra atmosfera, wspólna praca zaowocowała dobrymi wynikami.

Cieszy fakt, że członkowie drużyny darzyli się bardzo dużym zaufaniem o czym może świadczyć decyzja o przygotowaniu zanęty na najważniejsze ostatnie zawody cyklu pod dyktando jednego zawodnika. Decyzja okazała się słuszna a zanęta sprawdziła w 100% o czym świadczy zwycięstwo drużynowe.

W całym cyklu nasza drużyna zajęła II miejsce ustępując 2 pkt. drużynie Klubu Leszcz a wyprzedzając drużyny (kluby) z innych kół między innymi klub WKS Swarzędz. Wygraliśmy z naszym prywatnym rywalem czyli Drużyną z Dolska, która ostatecznie zajęła VI miejsce.

Indywidualnie największym sukcesem jest zwycięstwo Jakuba Napierały w całym cyklu. Ten dwunastolatek pozostawił w polu wielu starszych doświadczonych juniorów. Toczył zaciekłą walkę do ostatnich zawodów i mimo jednej nieobecności (czyli musiał 5 razy połowić bardzo dobrze) osiągnął najlepszy wynik.

Seniorzy też spisali się bardzo dobrze, III lokata Waldka Skrzypczak to powtórzenie wyniku z roku poprzedniego, VI miejsce Sylwka Wilczyńskiego to jego indywidualny sukces. Jacek z 16 pozycją też utrzymał się w ścisłej czołówce najlepszych.

Podsumowując możemy stwierdzić , że przez 3 kolejne lata mieliśmy bardzo wyrównaną drużynę która potrafi stawić czoła najlepszym z Okręgu Poznańskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wędkarskich.