sport

MŁODZIEŻOWE ZAWODY WĘDKARSKIE
„PUCHAR LATA STAROSTY ŚREMSKIEGO”
ZALEW DUŻY ŚREM – 15.07.2006

Puchar Lata to impreza wędkarska dla młodzieży którą organizujemy w okresie wakacyjnym wspólnie z Klubem „Relax” działającym przy spółdzielni mieszkaniowej Jeziorany. W tym roku młodzież rywalizowała o „Puchar Starosty Śremskiego” na Zalewie Dużym w Śremie. Na starcie stanęło 19 kadetów i juniorów . Stanowiska zostały rozmieszczone od lasu w Psarskim – kadeci do „skarpy”- juniorzy. Pogoda typowo wakacyjna, słoneczko wysoko, słaby wiaterek, głowa wolna od nauki nic tylko wędki do wody i łowimy rybki.


Kadeci łowili na jedną wędkę spławikową, po pierwszej godzinie wyniki kiepskie ryby brały słabo , jedynie ukleje były widoczne pod wierzchem ale do brania się nie kwapiły. Bardzo gorące lato dało się w znaki wszystkim a przyrodzie szczególnie, woda w zalewie spadła o około 1 m co skłoniło ryby do szukania innych miejsc do żerowania.

Juniorzy łowili metodą spławikowo-gruntową co dawało odzwierciedlenie w wynikach. Większość brań była na pikerach na 25-30 m, przeważały krąpie i leszcze, a rybodajna „skarpa” przy brzegu też świeciła pustkami. Nie zniechęcało to jednak „młodych” do szukania ryb na różnych głębokościach i prowokowania do brań uklei.

Ogółem złowiono 7990 g ryb – krąpi, płoci, uklei.

Kadeci:

1. Joanna Adamczyk 740 g
2. Szymon Suska 140 g
3. Monika Fiebig 80 g
4. Marcin Suska 40 g
4. Adam Rzepka 40 g
6. Damian Gruda 20 g
6. Sebastian Gruda 20 g

Juniorzy:

1. Maciej Onsorge 2720 g
2. Piotr Grześkowiak 1720 g
3. Damian Nika 660 g
4. Dawid Jackowiak 600 g
5. Michał Kozielczak 520 g
6. Marcin Mansfeld 340 g

Ogółem złowiono 7990 g ryb.


Po wspólnym posiłku, wręczeniu pucharów i upominków Vice Starosta Tadeusz Waczyński pogratulował sportowej rywalizacji, życzył wszystkim dalszych sukcesów oraz pochwalił Zarząd Koła PZW „Odlewnik” za organizację zawodów oraz bardzo dobrą pracę z młodzieżą.

Puchar Lata Starosty Śremskiego w sezonie 2006 zdobyli:

W kat. Kadetów Joanna Adamczyk

W kat. Juniorów Maciej Onsorge
Kadet Joanna powiedziała:

Dzisiaj ryby brały bardzo słabo, przez dwie godziny niemiałam brania później zmieniłam grunt na 0,50 cm na łowienie uklei ale okazało się, że na tym gruncie żerowały leszczyki i przez godzinę złowiłam 740 g.

Junior Maciej powiedział:

Łowiłem na dwie wędki i na obydwa kije miałem brania Wylosowałem otwarcie łowiska i tam miałem cały czas ryby, wykorzystałem dzisiaj wszystkie brania.


    Najbliższe imprezy:   1908,
Zarząd Główny PZW PZW Okręg Poznań Sklep wędkarski Leszcz Sklep wędkarski REGE Gloog