SPRZĄTANIE ŁOWISK W MEŁPINIE
W RAMACH AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA
Mełpin 01-04-2012

Niedzielny poranek 1 kwietnia był dniem w którym członkowie naszego koła sprzątali łowisko , które mamy pod swoją opieką.

Pryma Aprylisowe żarty większość traktuje bardzo poważnie, bo tylko tym można tłumaczyć tak niską frekwencję na tej akcji.
Mimo ogłoszenia podczas zawodów, informacji w sklepach , ogłoszenia na stronie internetowej do akcji zgłosiło się kilku (10-ciu) członków koła w tym 9-ciu z Zarządu. Ciekawe tylko ile uwag na temat porządków nad wodą, jej stanu będziemy słyszeć w sezonie nad wodą oraz na walnym. Prawdopodobnie większość wierzy również w Świetego Mikołaja bo chyba na niego liczą w porządkowaniu brzegów. Po ilości worków ze śmieciami zbieranymi co roku, można wywnioskować , że  wielu z nas traktuje wspólną własność bardzo luźno, nie zdaje sobie sprawy jak śmieci wpływają na przyrodę. Czy naprawdę tylu użytkowników naszej wody, w domu również wyrzuca śmieci gdzie popadnie?
Chyba większość kolegów uważa, że za łowisko odpowiadają wszyscy tylko nie oni, że Zarząd Koła to kilka osób które powinny za nich posprzątać, przygotować im stanowiska, zarybić a na koniec wynieś butelki po piwie (bo za puszki mają zwrot na złomie więc niema ich za dużo).
Szkoda , że macie takie podejście. Jest grupka kolegów którym dobro naszych łowisk leży na sercu, odpowiedzieli na apel i stawili się na akcji. Nie będę wymieniał ich z nazwisk ponieważ mógłbym skrzywdzić tych którzy angażują się w tego typu działania a poprostu  w ten niedzielny poranek nie mogli być z nami.

Dziękuję wszystkim za udział.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Sylweter Wilczyński