sport

Relacja z młodzieżowych zawodów w dniu 28 kwietnia 2012 r. Śrem Zalew Mały

Piękna, słoneczna pogoda i przyjemne ciepło sprzyjały młodym adeptom wędkarstwa spławikowego i przyczyniły się do licznego udziału w sobotnich zawodach wędkarskich o puchar Burmistrza Śremu, podczas których startowano w trzech kategoriach wiekowych młodzik, kadet i junior.

Inauguracja sezonu 2012 wypadła pozytywnie, gdyż każdy z uczestników, nawet tych najmłodszych, złowił ryby, a właśnie o to chodzi w wędkarstwie. Pomimo odbywającego się obecnie tarła płoci ryby w miarę dopisały i najlepsi w swoich kategoriach osiągnęli dobre wyniki.

W kategorii młodzik zwyciężyła Oliwia Rekowska pozostawiając w pokonanym polu kilku znacznie bardziej doświadczonych kolegów.

Kategorię kadetów zdecydowanie wygrał Jakub Napierała, który jednocześnie osiągnął najlepszy wynik zawodów łowiąc 3,940 kg ryb. Jakub dodatkowo start w tych zawodach traktował jako trening przed niedzielnymi zawodami o Grand Prix Kół Okręgu Poznańskiego.

Wśród juniorów najlepszym okazał się Alan Rekowski z wynikiem 2,540 kg.

4 Fiebig Monika 4 0 1585 4

Cieszy, duża frekwencja wśród młodzieży we wszystkich kategoriach wiekowych, co pokazuje, że działania podejmowane przez władze Koła PZW Odlewnik Śrem propagujące sport wędkarski w tym prowadzone zajęcia zimowej szkółki wędkarskiej przynoszą pożądane efekty.

Na zakończenie przedstawiciel Urzędu Miasta wręczył puchary i nagrody zwycięzcą poszczególnych kategorii oraz dodatkowo uhonorował Jakuba Napierałę nagrodą rzeczową ufundowaną przez Burmistrza Śremu za osiągnięcia sportowe w 2011 r. Przypomnijmy, że Jakub Jakuba Napierałę zdobył Mistrzostwo Okręgu Poznańskiego, zajął XX miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski oraz został powołany do Kadry Narodowej Polskiego Związku Wędkarskiego.