Relacja z Grand Prix Kół Okręgu Poznańskiego
Śrem dnia 29 kwietnia 2012 r. Zalew Mały

Zawody zgromadziły na starcie 9 drużyn, kół 55 zawodników w tym  28 indywidualnych, którzy rywalizowali w trzech sektorach seniorów i jednym sektorze juniorów.

Zmiany regulaminowe w porównaniu do ubiegłego roku, w tym wykluczenie z rozgrywek klubów wędkarskich i nie liczenie do klasyfikacji drużynowej juniorów nie wpłynęły pozytywnie na rozgrywki co było widoczne już podczas pierwszych zawodach w Śremie.

Czterech juniorów zgłoszonych do zawodów nie jest jakoś szczególnie budujące na przyszłość, ale trudno się dziwić skoro junior nie liczy się do drużyny to po co zawracać sobie głowę jego umiejętnościami i w ogóle startami.

Jednak to bardzo charakterystycznie dla Naszego środowiska, że trzeba popsuć coś co dobrze funkcjonuje i to w imię partykularnych "interesików" niektórych decydentów.

">Koło Odlewnika reprezentowali Jacek i Waldek Skrzypczak i Sylwek Wilczyński oraz indywidualnie Sławek Kubala, Marek Maciejewski, Marek Zachariasz i Marek Nowakowski.

Wśród juniorów wystartowało dwoje odlewników Jakub Napierała ubiegłoroczny zwycięzca tego cyklu i Alan Rekowski.

Wyniki osiągane były zaskakująco słabe zwłaszcza biorąc pod uwagę sobotnie zawody śremskich młodzieżowców, gdzie wielu z nich osiągnęło lepsze wyniki niż seniorzy w niedzielę.

Drużynowo zwyciężyli koledzy z Koła Mosina Miasto, drugie miejsce przypadło w udziale drużynie Lubonianki I, trzecie miejsce zdobyła ekipa Dolska. Gospodarze tym razem okazali się gościnni ponieważ zdobyli dopiero czwarte miejsce. Na uwagę zasługuje jeszcze zwycięstwo sektorowe Marka Nowakowskiego i drugie miejsce Sławka Kubali.

Juniorzy stanęli na wysokości zadania i zajęli dwa pierwsze miejsca wygrał Kuba zaś Alan zajął drugie miejsce, a Kuba dodatkowo osiągnął drugi wynik wagowy (2740 pkt.) w całych zawodach.

Andrzej Napierała