CZWÓRMECZ WĘDKARSKI NA JEZ. LUBIATÓWKO.

6 maja około godziny 6.00 zrobiło się gwarno nad jeziorem Lubiatówko. Cztery koła PZW, Dolsk gospodarz tej imprezy, Gostyń, Rogalin i Śrem Odlewnik wyznaczyły sobie ten termin i to łowisko aby zmierzyć się w corocznych zmaganiach wędkarskich.

9 osobowe drużyny seniorów i po jednym juniorze z każdego koła  przystąpiło do losowania stanowisk. Chwilę wcześniej całe zawody oficjalnie otworzył kolega i Prezes koła Dolsk Tadeusz Pazoła.

Gospodarze zamówili na to spotkanie wszystko poza pogodą, chociaż był moment który mógł potwierdzić słowa kolegi Tadeusza , że po strzale przestanie mżyć i wyjdzie słońce ale .. widocznie czegoś nie dopilnował bo za chwilę zaczęło wiać i zrobiło się bardzo zimno.

Ryba żerował różnie i w różnych miejscówkach. Dodatkowo mocny wiatr i wysoka fala skutecznie utrudniały wędkowanie. Ci którzy sobie poradzili a w tym względzie widać było obłowienie gospodarzy , zrobili dobre wyniki. Pozostali musieli rywalizować “piętro niżej”

Na zmaganiach z wiatrem i kapryśną rybą oraz walcząc z przejmującym zimnem minęły 4i pół godziny wędkowania. Ostatni strzał i .. wtedy okazało się , że nie po tym strzale kol. Tadeusz umówił się z aurą. Deszcz przestał i pojawiło się słońce.

Ale w tym czasie koledzy sędziowie sprawnie poważyli i przeliczyli osiągnięte wyniki. Okazało się że koledzy z Dolska  wykorzystali maksymalnie atut własnego łowiska i poprostu “złoili skórę” pozostałym. Osiągnęli wynik punktowy 39 pkt sektorowych i wyprzedzili o 21 pkt!! drugie w tych zawodach Koło Śrem Odlewnik, koło Gostyń przegrało o 3 pkt z odlewnikiem a Rogalin musiał zadowolić się pierwszym miejscem poza podium przegrywając o 19 pkt z Gostyniem.

Osiągnięte wyniki punktowe i wagowe świadczą o tym kto rządzi na Lubiatówku:

TABELA WYNIKÓW DRUŻYNOWYCH
Nazwa koła pkt. Sektorowe Łączna waga
Koło Dolsk 39 47780
Koło Śrem Odlewnik 60 34040
Koło Gostyń 63 33410
Koło Rogalin 82 24950

Również w zmaganiach indywidualnych widać było przewagę kolegów z Dolska, wygrali wszystkie sektory poza sektorem juniorów który wygrał reprezentant naszego Odlewnika Alan Rekowski uzyskując bardzo dobry wynik 5190 pkt.

W seniorach sektor A wygrał bezkonkurencyjny Piotr Grylewicz  osiągając wynik 7070, jednak zwycięzcą całych zawodów został Sławek Szczęsny oczywiście Koło Dolsk który osiągną w sektorze B wynik 7280 pkt, dla statystyki sektor C wygrał również kolega z Dolska Szulc Przemysław wynikiem 5920 pkt.

Nasi koledzy najlepiej wypadli w sektorze C zajmują 2 (Jackowiak Waldek), 4 (Andrzejczak Maciej) i 5 (Fiebig Janek) miejsca.

W sektorze A 6 Skrzypczak Grzegorz, 9 Napierała Andrzej i 11 Menzfeld Krzysztof, w sektorze B 6 Fiebig Paweł, 7 Bolek Ryszard i 9 Wilczyński Sylwek .

Wnioski to dużo treningu przed kolejną konfrontacją z kolegami z Dolska na Lubiatówku.

Oczywiście byłoby dużym nietaktem wobec gospodarzy gdybym nie pochwalił bardzo dobrej oprawy tego spotkania. A wspaniałą golonkę, wszyscy pewnie będą wspominać jeszcze w przyszłym roku.

Za rok spotkamy się na kanale Wojnowickim tak zapowiedzieli gospodarze zawodów w roku 2013 Koło Gostyń. Czas zacząć treningi.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Sylwester Wilczyński