MŁODZIEŻOWE ZAWODY WĘDKARSKIE
PUCHAR STAROSTY ŚREMSKIEGO - ZALEW DUŻY – 12.08.2006

12 sierpnia po raz kolejny w okresie wakacyjnym zorganizowaliśmy wspólnie z Klubem Relax na Zalewie Dużym zawody dla młodzieży. Tym razem na starcie stanęło 25 uczestników zmagań. Ostatnie zawody w tym sezonie miały duży wpływ na ostateczną klasyfikację „Wędkarza Roku „ w poszczególnych kategoriach w naszym Kole, toteż rywalizacja nad wodą zapowiadała się bardzo ciekawie do ostatniej minuty. Po losowaniu stanowisk i zanęceniu łowiska młodzież skupiła się na swoich zestawach.

Kadeci łowiący tym razem na „skarpie” raz po raz wyciągali drobne płotki i krąpie. Grupa łowi na dobrym wyrównanym poziomie także trudno było wytypować zwycięzcę. Było parę splątań żyłek i urwanych przyponów, ale nikt się tym nie zrażał, niektórym zawodnikom bardzo utrudniały łowienie latające osy.

Juniorzy łowili od strony lasu na dwie wędki, na niektórych stanowiskach dużo brań a na innych rybna pustynia. Kombinacji wędkarskich nie ma końca i dobrze, wszyscy starają się złowić jak najwięcej, ale przeszkadzają niewymiarowe wzdręgi i okonki chwytające przynętę.

Oprócz pucharów za zwycięstwo i punktów do klasyfikacji na zawodników na zakończenie imprezy wędkarskiej czekało dużo atrakcyjnych nagród oraz niespodzianek. Po trzygodzinnych zmaganiach sędzia główny kończy konkurs, zawody tradycyjnie na żywej rybie waga na stanowiskach. Uczestnicy wracają do miejsca porannej odprawy gdzie czekają zimne napoje i smaczne drożdżówki.

Wyniki zawodów: ogółem złowiono 11445 g ryb.

Kadeci:

1. Joanna Adamczyk 1415 g
2. Szymon Suska 1270 g
3. Adam Rzepka 680 g
4. Damian Bojarojc 610 g
5. Damian Gruda 475 g
6. Alan Rekowski 395 g

Juniorzy:

1. Maciej Onsorge 1940 g
2. Michał Kozielczak 960 g
3. Marcin Mansfeld 845 g
4. Piotr Grześkowiak 795 g
5. Krzysztof Koch 425 g
6. Mikołaj Tomaszewski 340 g

Zwycięzcy zawodów powiedzieli:

Joanna - w łowisku miałam drobna plotkę i krąpie, łowiłam batem 7 m zestawem 1,5 g na jedna czerwoną pinkę, bardzo przeszkadzały mi osy nie mogłam się skupić na łowieniu.

Maciej - na bata miałem niewymiarowe wzdręgi, po godzinie przestawiłem się na „drgajaki” i połowiłem krąpie na trzy czerwone pinki to był klucz do sukcesu w dzisiejszych zawodach.

Zarząd Koła bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie i uatrakcyjnienie imprezy wędkarskiej Staroście Śremskiemu, Klubowi „RELAX”, sklepowi „PEPCO”, Centrum Zabudowy Wnętrz „MAR-JOL”, oraz firmie „ARKOCH” która ufundowała dla wszystkich uczestników paczki – niespodzianki.

Zawody zakończyły zmagania wędkarskie młodzieży w sezonie 2006, pojawiło się wiele nowych twarzy, które bardzo szybko były pierwszoplanowymi zawodnikami konkursów. Rywalizacja przebiegała w bardzo zdrowej i sportowej rywalizacji, przez cały sezon 2006 nie było żadnych zgrzytów ani protestów, organizacyjnie wszystko było dopięte na ostatni guzik a startujący w zawodach wykazali się bardzo wysokim kunsztem wędkarskim.