Grand Prix Polski Kadetów U14 i Juniorów U18
Poznań rzeka Warta 12-13.05.2012 r.

Duża nizinna rzeka z silnym nurtem stanowi wyzwanie dla każdego, nawet doświadczonego wędkarza, zaś w ostatni weekend musieli się z nią zmierzyć młodzi adepci wędkarstwa w ogólnopolskich zawodach  z cyklu Grand Prix Polski. Przyjechali do Poznania najlepsi zawodnicy z kraju w tym prawie wszyscy członkowie Kadry Narodowej U 14 i U 18, by sprawdzić swoje umiejętności w łowieniu rzecznych ryb. Już piątkowy trening pokazał, że łatwo nie będzie, a największym kłopotem było łowienie pośród licznych zaczepów, których na odległościach dozwolonych dla kadetów-10 m i juniorów - 11,5 m nie brakuje. Jednak już zawody w sobotę pokazały, że można sobie z tym poradzić i skutecznie omijać podwodne przeszkody. Ryby generalnie dopisały, chociaż u niektórych zawodników widoczny był brak obłowienia na rzekach. Dominowały płocie, krąpie, ukleje i pojedyncze olbrzymie leszcze i jazie z których poznańska warta słynie w całym kraju. W kategorii U 14 pierwszą turę wygrał Michał Kaj z Okręgu Kalisz zdobywając 5 580 pkt., drugie miejsce zajęła Patrycja Pawilkowska-Bobrowska reprezentująca Okręg Elbląg która zdobyła  4 200 pkt., zaś trzecie miejsce zajął zawodnik klubu Leszcz Jakub Napierała z Okręgu Poznańskiego, który łowiąc bez bonusów minimalnie przegrał z Patrycją drugie miejsce zaledwie o 110 pkt. Była to dobra pozycja wyjściowa na kolejną turę. Taktyka Kuby opierała się na systematycznym łowieniu małej i średniej ryby i po wyeliminowaniu pewnych błędów z pierwszego dnia, w pełni sprawdziła się podczas drugiej tury. Złowienie przez Kubę 103 ryb, co dało 7 400 pkt., pozwoliło nie obawiać się zawodników, którzy swój wynik budowali na pojedynczych dużych leszczach i jaziach i zdecydowanie wygrać drugą turę jak i całe zawody. Drugie miejsce zajęła Patrycja Pawilkowska-Bobrowska reprezentująca Okręg Elbląg, a trzecie Michał Kaj z Okręgu Kaliskiego. Czwarte miejsce zajął również Poznaniak Jędrzej Paprocki.

Zawody juniorów U 18 wygrał Kamil Pochylski z Okręgu Poznańskiego (to już drugie zwycięstwo Kamila w tym cyklu), drugie miejsce zajął Dariusz Nowak z Klubu Złotej Rybki Mirage Wola Warszawa, a trzecie Michał Latusek z Okręgu Katowice, tak więc pełen sukces poznańskiego młodzieżowego spławika.
Osobne podziękowania dla kolegów z klubu Leszcz zwłaszcza dla Tomka i Grzegorza Choremskich za pomoc w przygotowaniu taktyki i mieszanek zanętowych na te zawody.

Z wędkarskim pozdrowieniem Andrzej Napierała