sport

Sukces Jakuba Napierały w Mistrzostwach Polski
Juniorów U-18 i Kadetów U-14
w Wędkarstwie Spławikowym Klimontów 2012

W dniach 8-10 czerwca 2012 r. odbywały się Mistrzostwa Polski w wędkarstwie spławikowym juniorów U-18 i kadetów U-14, podczas których swój życiowy sukces osiągnął śremianin Jakub Napierała, członek PZW Odlewnik w Śremie, który reprezentował Okręg w Poznaniu, jako jego aktualny mistrz i zajął w tych zawodach wysokie czwarte miejsce.

Jakub, potwierdził swoją klasę w zawodach o najwyższe laury polskiego młodzieżowego spławika, i po tym jak zwyciężył w Grand Prix Polski Kadetów U14 i Juniorów U18, które odbywały się w Poznaniu, na  jego rodzinnej rzece Warcie, w dniach 12-13.05.2012 r. tym razem na zupełnie nieznanym łowisku (zbiornik zaporowy Szymanowice niedaleko Kielc) zajął wysokie czwarte miejsce, tylko minimalnie przegrywając walkę o medal. 
Zabrakło trochę sportowego szczęścia, gdyż pomimo złowienia największej ilości ryb w całych zawodach (ponad 11kg) - po dwóch turach zawodów, nie udało się Jakubowi zdobyć medalu. Jednak, zważywszy na jego młody wiek i dużą determinację w dążeniu do celu samego zawodnika, wyniki w przyszłym sezonie mogą być tylko lepsze.
Śremianin, jako członek Kadry Narodowej od 2010 r., dobrym występem w Mistrzostwach Polski i Grand Prix Polski potwierdził swoje aspiracje, do drużyny na Mistrzostwa Świata w kat. Kadetów U-14, które w tym roku odbędą się na rzece Sawa w Słowenii i nie jest w tej rywalizacji bez szans.

Osobne podziękowania za okazaną pomoc dla Pana Artura Hawryluka, Prezesa firmy Bocian, znanego w mieście wielkiego sympatyka sportu, zwłaszcza tego w wydaniu najmłodszych jego adeptów oraz dla Koła Śrem Odlewnik, Kwiaciarni Molucella,  Jarosława Adamczyka, Michała Pieprzyka, Pawła Lulkiewicza, Mieczysława Kazimierowskiego, Sylwestra Wilczyńskiego.

Pozdrawiam Andrzej Napierała


Zobacz galerię zdjęć
    Najbliższe imprezy:   1908,
Zarząd Główny PZW PZW Okręg Poznań Sklep wędkarski Leszcz Sklep wędkarski REGE Gloog