PUCHAR ODLEWNIKA
W CYKLU GPx Kół Okręgu Poznańskiego w Wędkarstwie Spławikowym

W dniu 14.04.2013 ruszył kolejny cykl GPx Kół. Zawody te rozgrywane są w 6 turach , każda organizuje koło które zajęło w zeszłym sezonie miejsca od I do VI.

Nasze koło uplasowało się na V miejscu i zdobyło sobie przywilej organizacji takiej imprezy. Aby wprowadzic urozmaicenie w tym roku zmienino łowisko na kanał Wojnowicki. Jest to woda ciekawa w początkowej fazie sezonu i co najważniejsze bardzo rybna.

Do zawodów zgłosiło się 11 drużyn w składzie których w tym roku znalazł się junior. Jest to bardzo istotna zmiana poniewaz promuje start młodzieży a kola mobilizuje do pracy nad młodym narybkiem wędkarskim. Napewno przysparza to kołom problemów związanych z dowozem juniora i opiekunem ale chyba warto ponosić te trudy skoro w zawodach wzięło udział 16 juniorów.

Dodatkowo wystartowało indywidualnie 17 seniorów.

Zawody rozgrywane były w trzech sektorach po 17 i 16 zawodników oraz sektor juniorów.

Pogoda była wedkarska i mimo że na stanowiska trzeba było dojść "z buta" to nie wielu na to narzekało. chyba wszyscy spragnieni byli łowienia po przeciągającej się zimie.

O godzinie 9.00 rozpoczęło sie łowienie i słychać było , że ryba jest. W sektorach były spore różnice ale raczje nikt nie mógł narzekać. Całe 4 godziny łowieniu towarzyszyła dobra pogoda.

W końcu ostatni strzał waga i wszystko wiadomo.

W klasyfikacji Juniorów wygrał startujący indywidualnie Jędrzej Paprocki uzyskując wynik 4330 pkt. drugi był Ostrowski Dawid z wynikiem 3760 pkt. reprezentujący drużynę Koła Rokietnica a trzeci Kwieciak Patryk 3545 pkt. z druzyny Koła Dolsk. Niestety nie wyszła inauguracja sezonu naszemu juniorowi Jakubowi który z wynikiem 1190 pkt. zajął 12 miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej seniorów nie miał sobie równych kolega Piotr Grylewicz z Koła Dolsk, który wynikiem 15630 pkt. wygrał całe zawody. Drugie miejsce zajął Przybylski Marcin z drużyny Koła LuboniankaI wynik 10350 pkt. a trzeci miejsce zajął reprezentujący kdrużynę z Koła Dolsk Szczęsny Sławomir wynik 9840 pkt.

Drużynowe pierwsze zwycięstwo w tej turze GPx odniosła drużyna reprezentująca Koło Lubonianka II łączny wynik 17 pkt. Drugie miejsce zajął Dolsk z wynikiem 20 pkt. a trzeci był Uniwersytet Medyczny z wynikiem 25 pkt. Niestety reprezentująca nasze koło drużyna okazała się "bardzo gościnna" i z wyniekm 43 pkt. zajęła 10 miejsce.

Życzymy lepszych występów i utrzymania się w szóstce najlepszych drużyn w Okręgu.

Poniżej wyniki wg wyliczeń autora tego tekstu.

Klasyfikacja sektorowa seniorów.

Klasyfikacja indywidualna seniorów.

Klasyfikacja indywidualna juniorów.

Klasyfikacja drużynowa.

Życzymy wszystkim startującym TAAAKIEJ RYBY na następnych zawodach.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Sylwester Wilczyński