Zawody Wędkarskie Rejonu X
O Puchar Starosty Powiatu Śremskiego

Zalew Gaj A 11 maj 2013

Dnia 11 maja na Zalewie Dużym, Koło Śrem Miasto zorganizowało zawody wędkarskie dla drużyn reprezentujących koła Rejonu X.

Walczono jak co roku o Puchar Starosty Śremskiego , do rywalizacji przystąpiło 13 kół. Wczesnym rankiem drużyny spotkały się na otwarciu zawodów, które jednocześnie stało się otwarciem wiaty wybudowanej przez koło Śrem Miasto (przy udziale w pracach budowlanych przedstawicieli innych kół śremskich). Pomieszczenie to służyć ma wędkarzom podczas spotkań , zabezpieczać przed deszczem i w dobrych warunkach odbyć spotkanie przed zawodami czy spożyć posiłek. Gratulujemy kolegom wytrwałości w walce o miejsce oraz środki służące temu celowi.

Wracając do zawodów, rozgrywane były one w trzech sektorach po jednym zawodniku z każdej drużyny. Nasze koło reprezentowała drużyna w składzie Waldek Jackowiak kapitan drużyny, Jacek Skrzypczak i Grzegorz Skrzypczak. Zawody rozpoczęły się o godz. 8.00. Cały czas dochodziły słuchy , że ryba dopisuje i można spodziewać się dobrych wyników.

Pogoda również dopisała, można powiedzieć , że podstawowe warunki zostały spełnione. Po 4 godzinnej rywalizacji przyszedł czas na wagę (która zawsze prawdę powie) oraz posiłek który można było zjeść w bardzo dobrych warunkach pod zadaszeniem.

W końcu sędziowie skończyli podliczenia i ogłoszone wyniki, indywidualnie wygrał kolega Piotr Grylewicz wynikiem ponad 8 kg a drużyna z dolska nie pozostawiła złudzeń pozostałym startujący i wynikiem 4 pkt. rozgromiła rywali. Nasza drużyna uplasowała się w środku stawki zarówno indywidualnie jak i drużynowo.

Wyniki znajdują się w galerii zdjęciowej.

Gratulujemy zwycięzcom, gratulujemy startującym a przede wszystkim kołu Śrem Miasto wspaniałej inicjatywy i jej realizacji.

Wodom Cześć

Sylwester Wilczyński