sport

MŁODZIEŻOWY PIKNIK WĘDKARSKI
ŁOWISKO KARPIOWE "GROBELKA" - 07.10.2006

Łowisko karpiowe "Grobelka" w Kalejach Zarząd Koła wybrał na piknik wędkarski dla młodzieży naszego Koła. W zamyśle tej imprezy było, by młodzi wędkarze poznali specyfikę takiego akwenu i możliwość złowienia bardzo dużych ryb. Po jednej stronie łowiska zasiedli kadeci ( 9 osób) po drugiej stronie juniorzy (6 osób). Wszyscy uczestnicy łowili na dwie wędki metodą dowolną. W odróżnieniu od innych imprez sportowych organizatorzy wspólnie z "młodymi" zrezygnowali z upominków rzeczowych a wybrali formę imprezy integracyjno - piknikową.Metody łowienia bardzo różne od drgajaków z koszyczkami poprzez ciężkie spławiki do batów. Karpie w pierwszych godzinach nie chciały współpracować toteż niektórzy uczestnicy łowili drobne okonki których było dużo w łowisku. Na przerwę o godz. 10 wszyscy zeszli z łowiska wypić ciepłą herbatę i przegryźć smacznym pączkiem.

Po powrocie na stanowiska kije poszły w ruch a zestawy do wody, jedyny, który miał brania karpi i je wykorzystał był kadet Damian Bojarojć natomiast juniora Piotrka Grześkowiaka o mało "karpisko" nie wciągnęło do wody, uciechy i śmiechu było co niemiara.


O godz. 13 zakończyliśmy łowienie, karpie nie były skore do brań okonki zrobiły wynik około 1500g, co było nie lada wyczynem na tej wodzie. Po zważeniu wszyscy uczestnicy zasiedli do ogniska, aby raczyć się pieczonymi kiełbaskami. W tym czasie powspominaliśmy kończący się sezon, co można by jeszcze poprawić w organizacji zawodów, jakie młodzieżowcy mają pomysły na wędkarstwo.
Wyniki pikniku wędkarskiego:

Kadeci

1. Damian Bojarojć 5007 g
2. Joanna Adamczyk 1815 g
3. Marcin Suska 1460 g
4. Adam Rzepka 1100 g
5. Michał Ratajczyk 830 g
6. Adrianna Marek 260 g


Juniorzy

1. Maciej Onsorge 1445 g
2. Rafał Napierała 730 g
3. Dawid Jackowiak 560 g
4. Michał Kozielczak 545 g
5. Piotr Grześkowiak 120 g
6. Damian Nika 0 g
Młodzieżowcy serdecznie dziękują Zarządowi Koła za zorganizowanie dodatkowej imprezy na łowisku karpiowym z atrakcjami, które mieli nad wodą.

Zarząd Koła serdecznie dziękuje za wsparcie i uatrakcyjnienie pikniku wędkarskiego opiekunowi łowiska "Grobelka" p. Walkowiakowi oraz Sklepowi Spożywczemu ABC - Sł. Gapys.


    Najbliższe imprezy:   1908,
Zarząd Główny PZW PZW Okręg Poznań Sklep wędkarski Leszcz Sklep wędkarski REGE Gloog