sport

ZAWODY SPINNINGOWE O PUCHAR STRAŻNIKÓW KOŁA ODLEWNIK

W dniu 15.09.2013 r. odbyły się zawody spinningowe w kategorii OPEN  o puchar SSR koła Odlewnik w Śremie. Tym razem podczas losowania padło na miejscowość Sroczewo.

Miejscowość ta jest położona ok 15 km od Śremu. Na łowisku tym jest w czym wybierać, płynie tam Warta i jest też dużo okolicznych dołków po wylewowych. Więc każdy znalazł coś dla siebie. Każdy wędkarz z naszego koła wie, że wody te słyną z rybnych wód oraz ładnych widoków.

Frekwencja na zawodach dopisała, było aż 29 osób które stawiły się do walki o puchar.

Znaczna większość zawodników złowiła ryby, chociaż ich wielkość niekiedy dawała dużo do myślenia. Wśród złowionych ryb dominowały okonie i tylko dwa wymiarowe szczupaki. Dwóch zawodników przyszło do wagi przed planowanym końcem zawodów z kompletem okoni, byli to Waldemar Jackowiak i Grzegorz Pelczyński.

Dużo było ryb niewymiarowych. Ale to dobry znak że ryby nieźle sobie radzą w tamtym środowisku wodnym i odradzają swoją populacje.

Pogoda na zawodach dopisywała, było pochmurno z większymi przejaśnieniami. Deszcz pojawił się tylko na koniec zawodów gdy doszło do wręczania nagród, ale to i tak nie zepsuło nastrojów zaprawionym w boju wędkarzom.

Wyniki zawodów.

 Zapraszamy na następną turę która zakończy zmagania o tytuł Spinningista Roku 2013 

Z wędkarskim pozdrowieniem

Łukasz Radziejewski 


    Najbliższe imprezy:   1908,
Zarząd Główny PZW PZW Okręg Poznań Sklep wędkarski Leszcz Sklep wędkarski REGE Gloog