sport

“Z ŻYWCEM W POGONI ZA SZCZUPAKIEM”

W dniu dzisiejszym odbyły się ostatnie zawody dla członków koła odlewnik organizowane przez Zarząd Koła.

Tradycyjnie już od kilku lat są to zawody bez podziału na kategorie wiekowe w których uczestnicy polują na ryby drapieżne metodą“na żywca”. Tradycją jest już rozgrywanie tej tury o puchar skarbnika Koła pod patronatem Burmistrza Śremu. Skarbnik nasz jak się okazuje z zamiłowania jest również kucharzem i dzięki temu uczestnicy mogą skosztować jak zawsze świetnej zupy oraz dodatku w postaci golonki.

W tym roku pogoda nam dopisywała i w dobrych humorach rozpoczęliśmy zmagania o godzinie 7.00. Od rana ryby dopisywały i co jakiś czas słychać było o kolejnych złowionych drapieżnikach. Szkoda , że większość nie miała wymiaru i musiała wrócić do wody.

Do godziny 12 tej widać było przemieszczających się zawodników, część wróciła na miejsce zbiórki wcześniej, skuszona zapachem przygotowanej zupy.

Po posiłku sędziowie przystąpili do ważenia, okazało się że padło łącznie 7 ryb wymiarowych, 4 szczupaki i 3 sandacze.

Kolega Janek Fiebig nie dał szans pozostałym startującym . Jego szczupak miał 3200 pkt. to zdeklasowało pozostałych startujących.

Drugie miejsce wywalczył January Banaszak który sandaczem o wadze 1915 pkt wywalczył 2 miejsce. Trzecie miejsce to znowu szczupak tym razem z wagą 1550 pkt którego złowił Sylwek Wilczyński.  W tym miejscu należy się zastanowić nad różnicą wynikającą z wagi i długości.

Pozostałe wyniki przedstawiały się następująco: wyniki

Zawody te zakończyły również klasyfikację w kategorii Najwszechstronniejszy Wędkarz w roku 2015 , wyniki.

Zapraszamy wszystkich do udziału w zawodach w roku 2016.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Sylwester Wilczyński


    Najbliższe imprezy:   1908,
Zarząd Główny PZW PZW Okręg Poznań Sklep wędkarski Leszcz Sklep wędkarski REGE Gloog