sport

ZAWODY SPINNINGOWE 3 MAJA 2006
RZEKA WARTA I STARORZECZA – ŚREM

W spinningowych zawodach o "Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Śrem w rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja" wystartowało w kategori "open" w zawodach otwartych 25 zawodników. Organizator do zawodów przygotował prawobrzeżny odcinek Warty + starorzecza za Strażnicą i Kanał Ulgi, jedna tura w godz. 7:30 - 12:00. Po odprawie organizacyjno-sędziowskiej zawodnicy przystąpili do łowienia.Można było zauważyć podział na dwie grupy spinningujących, jedna grupa łowiła na Warcie używając wahadłówek, woblerów i dużych gum mających prowokować do brań szczupaki i bolenie a druga grupa obławiała "dołki" paprochami i małymi obrotówkami kusząc do brań okonie i wzdręgi.Na Warcie było parę brań krótkich okonków i szczupaczków, nie było widać ataków boleni, na "dołkach" brak "ducha we wodzie" woda bardzo czysta nie można było zlokalizować okoni i nie było widać na oczkujących płyciźnie wzdręg. Duży wpływ na bardzo słabe wyniki miał bardzo wysoki stan wody na Warcie rosnący na dobę o 10 cm, długa i mroźna zima, która wpłynęła na tarło i apetyt drapieżników. Do wagi nikt z zawodników nie przyniósł miarowej ryby, były to zawody gdzie startujący łowili bardzo "ekologicznie" a imprezę można było uznać za wspaniałą, słoneczną majówkę z domieszką sportowej rywalizacji.
Wszyscy uczestnicy na koniec zawodów uraczyli się ciepłymi kiełbaskami które zapewniła firma "Blacharstwo Samchodowe Z.Makałowski - G.Kaźmierczak" ze Śremu oraz sklep rzeźnicki J.Pruchniewicz.

Było też parę bardzo miłych akcentów na koniec zawodów.

Mistrz Okręgu Poznań 2005 r. i Vice Mistrz Polski 2005 r. w spinningu kol. Piotr Jankowiak podziękował za współpracę z młodzieżą w szkółce wędkarskiej przekazał w celu uatrakcyjnienia zawodów wyczynowy kij spinningowy jako nagrodę dla najlepszego młodzieżowca w klasyfikacji "Spinningista Roku 2006" a opiekun młodzieży naszego Koła kol. Jarek Adamczyk dołożył kołowrotek do kompletu.
Obecny na naszej imprezie spinningowej Vice Burmistrz p. Janusz Przywara widząc nasze zaangażowanie w prace z młodzieżą i prowadzone przez nasze Koło imprezy wędkarskie na bardzo wysokim poziomie organizacyjno-sportowym, promowanie Śremu na imprezach rejonowych i okręgowych przekazał koszulki z logo Śremu.

Zarząd Koła serdecznie dziękuje wszystkim za uczestnictwo i uatrakcyjnienie zawodów.
    Najbliższe imprezy:   1908,
Zarząd Główny PZW PZW Okręg Poznań Sklep wędkarski Leszcz Sklep wędkarski REGE Gloog