sport

ZAWODY SPINNINGOWE 3 MAJA 2007
PUCHAR BURMISTRZA ŚREMU
RZEKA WARTA I STARORZECZA – ŚREM


Tradycyjnie 3 maja Koło PZW Odlewnik organizuje zawody spinningowe w rocznicę „ Uchwalenia Konstytucji 3 maja” o Puchar Burmistrza Śremu . W konkursie w kategorii „open” wystartowało 23 zawodników. Łowiskiem zawodów tak jak w latach poprzednich był prawostronny brzeg Warty oraz starorzecza i kanał Ulgi.

Uczestnicy z przekąsem przypomnieli ubiegłoroczne bezrybie i zapowiedzieli, że dołożą starań aby tegoroczne zmagania zapunktować drapieżnikami. Typowi Warciarze nie zdradzili rzeki obławiając swoje tajne miejscówki cięższymi przynętami, a koledzy specjalizujący się w łowieniu na „dołach warciańskich” szukali swojego szczęścia stosując paprochy i małe obrotówki.

Po paru godzinach zmagań do wagi zawodnicy przedłożyli wiele punktowanych ryb, były dwa szczupaki oraz sporo okoni , było też parę odjazdów większych ryb które niestety nie zostały wyholowane .Co ciekawe paru kolegów uważanych za „spinningowych fachowców” nie popisało się zaliczając zawody na dalszych miejscach.

Wyniki zawodów:

1.Waldemar Skrzypczak 1775 g
2.Andrzej Łagoda 960 g
3.Wiesław Adamczak 580 g
4.Andrzej Ulanowski 495 g
5.Łukasz Radziejewski 390 g
6.Maciej Onsorge 235 g

Zwycięzca zawodów Waldek powiedział:

Łowiłem na kanale Ulgi , nastawiłem się na większego drapieżnika co się opłaciło. Mój zestaw to żyłka 0,20 kopytko 7 cm na główce 5 g .Coraz bardziej podoba mi się spinningowanie ale spławik to mój żywioł.Na zakończenie spinningowych zmagań wszyscy uczestnicy mieli okazję porozmawiać z Burmistrzem Śremu A. Lewandowskim o nurtujących problemach przyrodniczo – wędkarskich racząc się ciepłymi kiełbaskami które zapewniła pomagająca nam w organizacji imprez wędkarskich firma „Blacharstwo-Lakiernictwo” Z.Makałowski-G.Każmierczak” ze Śremu . Przy wesołych pogawędkach wędkarskich zakończyliśmy majowe spinningowanie.


    Najbliższe imprezy:   1908,
Zarząd Główny PZW PZW Okręg Poznań Sklep wędkarski Leszcz Sklep wędkarski REGE Gloog