sport

SPINNINGOWE ZAWODY WĘDKARSKIE

PUCHAR STAROSTY ŚREMSKIEGO

RZEKA WARTA I STARORZECZA- NIESŁABIN 30.09.2007

 

   W spinningowych zawodach wędkarskich w kategorii „open” udział brało 29 kolegów. Były to drugie zawody zaliczane do klasyfikacji „Spinningista Sezonu 2007”. Łowiskiem była rzeka Warta i starorzecza w miejscowości Niesłabin.

Jak to na zawodach spinningowych połowa kolegów szukała ryb na „dołkach” obławiając paprochami i obrotówkami miejsca przy „kapelonach” w poszukiwaniu okoni i szczupaków .Pozostali ruszyli nad rzekę na rozpoznane miejscówki gdzie mogli liczyć na żerujące drapieżniki.


Ryby dopisały łowiącym na Warcie, wyniki bardzo przyzwoite w porównaniu do innych zmagań spinningowych, warto zaznaczyć, że były trzy komplety przed czasem w tym dwa „klanu Jackowiaków”( sum, okonie) oraz szczupaki. Już dawno na zawodach łowiący nie przynieśli do wagi tyle ryb, można to rozumieć dwojako albo ryby żerowały bardzo dobrze albo umiejętności łowiących były na wysokim poziomie…

 

 

Ogółem złowiono 12575 g ryb.

 

  1. Jarosław Adamczyk 8525 pkt.

  2. Waldemar Jackowiak 3810 pkt.

  3. Dawid Jackowiak 2435 pkt.

  4. Sławomir Karbowski 1600 pkt.

  5. Łukasz Radziejewski 1115 pkt.

  6. January Banaszak 540 pkt.


Zwycięzca zawodów Jarek powiedział:


Łowisko miałem rozpoznane perfekcyjnie, z rana odczekałem aż wszyscy przejdą po miejscówkach i będzie cicho nad wodą. Podałem gumę „predator” 7 cm na główce 15 g plecionka „Fireline” 15 pod drugą stronę brzegu na kamienie i tam złowiłem suma o wadze 4325 g.


 


    Najbliższe imprezy:   1908,
Zarząd Główny PZW PZW Okręg Poznań Sklep wędkarski Leszcz Sklep wędkarski REGE Gloog