sport

TOWARZYSKIE ZAWODY MORSKIE
BAŁTYK – 26.10.2007


Po raz pierwszy w historii naszego Koła zorganizowaliśmy zawody wędkarskie na Bałtyku. Niektórzy koledzy już indywidualnie posmakowali łowienia na morzu i 26 października zorganizowaną grupą 12 osób postanowiliśmy podjąć rywalizacje w połowach morskich ryb. Pomysłodawcą i organizatorem był Vice prezes ds. sportu kol. Sławek Kubala który wyjazd i połowy zorganizował na „szóstkę”.

Po dopłynięciu na łowisko nasi nizinni Warciarze przemienili się w wędkarskich „wilków morskich” łowiąc wspaniałe dorsze, znakomicie radząc sobie mocnymi plecionkami na jeszcze mocniejszych wędkach. Nowicjusze morscy co do sprzętu wyrazili opinie ,że można by nim z Warty w Śremie wyciągnąć stare filary po drewnianym moście…

Rybki brały znakomicie co jest też zasługą szypra który znakomicie napływał na łowisko , koledzy stosowali różnego rodzaju „żelastwo” zwane pilkerami oraz kolorowe przywieszki które tak prowokowały do brań, że zachodziła obawa czy wytrzymają barki i obojczyki oraz czy nazajutrz utrzymanie widelca nie będzie sporym wyczynem.


Uczestnicy zawodów i wyniki : ogółem złowiono 520 szt. dorszy .

 1. Łukasz Radziejewski 62 szt.

 2. Mirosław Bojarojć 56 szt.

 3. Sylwester Wilczyński 54 szt.

 4. Henryk Losiak 51 szt.

 5. Krzysztof Kazimierski 43 szt.

 6. Mariusz Buko 42 szt.

 7. Andrzej Ulanowski

 8. Sławomir Karbowski

 9. Adam Pomykała

 10. Paweł Gruda

 11. Jan Domański

 12. Sławomir Kubala


    Najbliższe imprezy:   1908,
Zarząd Główny PZW PZW Okręg Poznań Sklep wędkarski Leszcz Sklep wędkarski REGE Gloog