sport

MŁODZIEŻOWE ZAWODY WĘDKARSKIE
„MISTRZ KOŁA SEZONU 2007”
ZALEW MAŁY ŚREM- 12.05.2007
PUCHAR BURMISTRZA ŚREMU


Zalew Mały był akwenem wędkarskim w zmaganiach kadetów i juniorów o tytuł „Mistrz Kola sezonu 2007” . Do rywalizacji przystąpiło 21 zawodników: 13 kadetów sektor od lasu, 9 juniorów sektor od cmentarza.


Sektor kadetów:

Trudno wskazać faworyta , bowiem od 3 sezonów grupa bardzo wyrównana, jedynie szyki może popsuć słabsze stanowisko lub awaria sprzętu. Baty 5-7 m sprawdzają się najlepiej, ryby biorą delikatnie, ale biorą. Trzygodzinne zmagania pokażą, że o zwycięstwie zadecydują gramy…
Wyniki kadetów:

1.Łukasz Kania 1280 g
2.Joanna Adamczyk 1245 g
3.Adam Rzepka 960 g
4.Damian Bojarojć 875 g
5.Szymon Suska 665 g
6.Adrianna Marek 480 g

Sektor juniorów:

Rywalizacja godna pozazdroszczenia, każdy liczy na zwycięstwo chociaż ryby w tym sektorze biorą słabo. Juniorzy stosują różne triki aby zwabić ryby w swoje stanowisko. Pojedyncze leszczyki i krąpie które trzeba wypracować, nie robią wagi. Na haczykach „kanapki’ z pinki i ochotki nie zachęcają do współpracy dużych ryb.
Wyniki juniorów:

1.Maciej Onsorge 770 g
2.Krzysztof Koch 450 g
3.Dawid Jackowiak 305 g
4.Kamil Tomaszewski 265 g
5.Piotr Grześkowiak 205 g
6.Krzysztof Menzfeld 200 g

Mistrz Koła Kadetów Łukasz powiedział:

Łowiłem batem 6 m zestawem 1,5 g na pinkę ,w łowisku miałem drobną rybę na której zrobiłem dzisiejszy wynik. Jest to mój pierwszy mistrzowski tytuł z którego bardzo się cieszę.
Mistrz Koła Juniorów Maciej powiedział:

Łowiłem batem 7 m zestawem 1g na ochotkę lub pinkę. Ciężko szło łowienie z powodu słabych brań, ale to siedemset gram na dzisiaj starczyło.Na wszystkich uczestników mistrzowskich zmagań czekał ciepły posiłek który zapewniła Stacja Diagnostyczna Pojazdów ul. Sikorskiego ze Śremu.Zwycięzcom puchary i upominki wędkarskie wręczył przedstawiciel Urzędu Miasta Śremu oraz Prezes Koła , pozostali uczestnicy otrzymali upominki pocieszenia ( drobne akcesoria wędkarskie ).

Zarząd Koła serdecznie dziękuje uczestnikom za sportową rywalizację , oraz wszystkim którzy pomogli nam w organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Koła.


    Najbliższe imprezy:   1908,
Zarząd Główny PZW PZW Okręg Poznań Sklep wędkarski Leszcz Sklep wędkarski REGE Gloog