sport

MŁODZIEŻOWE ZAWODY WĘDKARSKIE
„DZIEŃ DZIECKA 2007” –
PUCHAR BURMISTRZA ŚREMU
ZALEW DUŻY ŚREM - 09.06.2007Wędkarskie zawody z okazji Dnia Dziecka zgromadziły na starcie nad Zalewem Dużym 20 młodzieżowców ( 14 kadetów, 6 juniorów ) z naszego Koła. Słoneczny czerwcowy dzień, delikatny wiaterek zapowiadał ciekawą imprezę nad wodą. Po odprawie, losowaniu stanowisk i tradycyjnych przekomarzaniach się o ilości złowionych ryb i wyższości chłopaków nad dziewczynami cała grupa rozpoczęła łowienie metodą spławikową na jedną wędkę.Sektor juniorów był na „skarpie” który na 10-14 metrze przy głębokości około 1- 2 m obfituje w drobną rybę ( krąp , płotka) toteż odpowiednie dobranie zestawów miało kolosalne znaczenie. Pozatym łowisko w tym miejscu „jest gołe” toteż koledzy podpatrywali najskuteczniejszego łowcę Dawida który na otwarciu łowiska radził sobie po mistrzowsku.
Ogółem młodzieżowcy złowili 28555 g ryb.

Wyniki juniorów:

1.Dawid Jackowiak 4240 g
2.Maciej Onsorge 2725 g
3.Rafał Napierała 2020 g
4.Krzysztof Koch 1875 g
5.Damian Nika 430 g
6.Michał Czapik 0 g


Zwycięzca zawodów Dawid powiedział:

Wylosowałem otwarcie łowiska co było dużym plusem, łowiłem batem 7m zestawem 1 g, w łowisku miałem cały czas ryby które utrzymywałem donęcając małymi kulkami. Jestem zadowolony z wyniku jaki dzisiaj zrobiłem.


Sektor kadetów był w „lesie” od strony Psarskiego łowisko też w miarę równe ale jest więcej brań leszczy. Parę razy duże sztuki pokazały „młodym” ostrą jazdę i co zostaje z zestawu. Dziewczyny podrażnione wypowiedziami kolegów pokazały chłopakom gdzie w dniu dzisiejszym jest ich miejsce w szyku. Ozdobą tego sektora był pojedynek Joanny i Ady które wylosowały stanowiska obok siebie .O zwycięstwie Ady zadecydował finisz ”bonusy” w postaci większych leszczy.Wyniki kadetów:

1.Adrianna Marek 4470 g
2.Joanna Adamczyk 3630 g
3.Monika Fiebig 3290 g
4.Adam Rzepka 2640 g
5.Łukasz Kania 1800 g
6.Damian Bojarojć 1640 g


Zwycięzca kadetów Ada powiedziała:

Łowiłam batem 6m zestawem 1,5 g na pinkę .W pierwszych godzinach brania były pojedyncze dopiero pod koniec zawodów „weszły” mi w łowisko ładne leszczy na których oparłam zwycięstwo.
Przed ogłoszeniem wyników na wszystkich uczestników imprezy wędkarskiej czekał ciepły posiłek i smaczne drożdżówki które zapewniła:
Firma Poligraficzna „Arkoch” ze Zbrudzewa
Cukiernia –Piekarnia A.S. Michalak ze Śremu.    Najbliższe imprezy:   1908,
Zarząd Główny PZW PZW Okręg Poznań Sklep wędkarski Leszcz Sklep wędkarski REGE Gloog