OTWARTE WAKACYJNE MŁODZIEŻOWE ZAWODY WĘDKARSKIE
PUCHAR LATA  BURMISTRZA ŚREMU
ZALEW DUŻY ŚREM-21.07.2007

Wakacyjne wędkowanie zorganizowaliśmy wspólnie z Klubem Relax przy Spółdzielni Mieszkaniowej Jeziorany nad Zalewem Dużym w Śremie w dniu 21.07.2007r. W tym sezonie młodzieżowcy rywalizowali o „Puchar Lata Burmistrza Śremu” którzy w liczbie 14 osób przystąpili do konkursu.

Kadeci łowili od strony lasu, ryby dobrze współpracowały toteż raz za razem  siatkach lądowały leszcze i płocie. Ozdobą sektora był udany hol kilogramowego karpia na bata 6m zestawem 1,5 g na żyłce 0.12 przez Adama Rzepkę. Tym razem Damian Bojarojć wziął rewanż na dziewczynach i wygrał zawody. Wyniki jak na kadetów bardzo dobre, chociaż nie wszystkie duże ryby zostały wyholowane.

1.Damian Bojarojć        4470 g
2.Adam Rzepka             4170 g
3.Adrianna Marek         3065 g
4.Joanna Adamczyk      2390 g
5.Monika Fiebig             1975 g
6.Szymon Bogdziewicz  1955 g

Juniorzy w mocno okrojonym składzie rywalizowali na „skarpie”, ze względu na niski stan Zalewu mogli wchodzić do wody do wysokości woderów. I tutaj ryby były skore do współpracy ale dobra taktyka Dawida przyblokowała poczynania Macieja i Marcina, można też było zobaczyć jak duże leszcze parę razy sponiewierały juniorów.

1.Dawid Jackowiak          3825 g
2.Piotr Grześkowiak         3320 g
3.Marcin Menzfeld           1965 g
4.Maciej Onsorge             1020 g

Ogółem młodzieżowcy złowili 33 780 g ryb głównie leszczy, krąpi i płoci oraz karpia.

Zwycięzcy zawodów powiedzieli:
Damian – łowiłem batem 6m ,zestawem 1,5 g w łowisku miałem leszcze i krąpie na których oparłem wynik. Dzisiaj się sprężyłem bo dziewczyny ostatnio za dużo mi się rozbrykały na łowisku musiałem im utrzeć nosa.
Dawid - łowiłem batem 7 m na pinkę, odpowiednio podałem zanętę i cały czas donęcałem małymi kulkami, co pozwoliło mi przyblokować ryby na swoim stanowisku.

Zarząd Koła serdecznie dziękuje Klubowi Relax, panu Arkadiuszowi Węgierskiemu przedstawicielowi Spółdzielni Mieszkaniowej Jeziorany za wspólnie zorganizowaną imprezę, Gazecie Reklamowej „Kurier Śremski” pana Jarka Kociuckiego za zapewnienie ciepłego posiłku na zawodach.