II OTWARTE WAKACYJNE MŁODZIEŻOWE ZAWODY WĘDKRSKIE
PUCHAR BURMISTRZA ŚREMU
ZALEW DUŻY ŚREM – 25.08.2007

Po raz drugi „Wakacje 2007 z wędką„ zorganizowaliśmy wspólnie z Klubem Relax przy Spółdzielni Mieszkaniowej Jeziorany. Miejscem zawodów ze względu na osiągane wynik był Śremski Zalew Duży gdzie do rywalizacji stanęło 19 młodzieżowców (13 kadetów, 6 juniorów)

W sektorze kadetów pojawiło się wiele nowych twarzy co bardzo cieszy, że wędkarstwo znajduje swoje miejsce u młodej dziatwy. Co prawda nie wszystko na początku wychodziło ale po pierwszej godzinie wędkowania początkujący zaczęli sobie dobrze radzić. Podpatrywali „starych wyżeraczy” w tej kategorii wiekowej i to z dobrym skutkiem. Ryby w porównaniu do poprzednich zawodów grymasiły, ale na brania i tak nie było co narzekać.

Ogółem kadeci złowili 6205 g ryb głównie drobnych leszczy i krąpi.

1.Damian Bojarojć    1285 g
2.Adam Rzepka           925 g
3.Alicja Gruda             900 g
4.Adrianna Marek       820 g
5.Monika Fiebig           750 g
6.Sebastian Gruda        720 g

Zwycięzca kadetów Damian powiedział:
Łowiłem batem 6 m , ryby dzisiaj coś kaprysiły ale pod koniec zawodów miałem „bonusa” leszcza 425 g a później jeszcze jedną „łopatę” ale niestety z tą sobie nie poradziłem a szkoda bo to była ładna ryba. Ale i tak dobrze mi wyszły kolejne zawody no i znowu dziewczyny pokonane!

W sektorze juniorów tradycyjnie „walka” od początku do końca naprawdę trudno przewidzieć kto tym razem będzie skuteczniejszy. Juniorzy łowią metodą spławikowo-gruntową, oczy  trochę rozbiegane i na „drgajaki” i baty. Przez dwie godziny wszyscy w miarę równo ale trzecia godzina to finisz Macieja  widać ,że wyciągnął wnioski z ostatniego „lania”. O zwycięstwie nad Dawidem zadecydowała jedna mała rybka… cóż to są uroki sportowego połowu ryb.

Ogółem juniorzy złowili 11030 g ryb leszczy i płoci.

1.Maciej Onsorge              2585 g
2.Dawid Jackowiak           2530 g
3.Damian Nika                  1970 g
4.Rafał Napierała              1565 g
5.Piotr Grześkowiak          1495 g
6.Marcin Menzfeld               885 g

Zwycięzca juniorów Maciej powiedział:
Dzisiaj łowiłem na bata i na koszyczek z gruntu. Większe ryby miałem z gruntu na pikera i praktycznie o pół ryby pokonałem Dawida.

Zawody wspólnie zorganizowane z Klubem Relax zakończyły rywalizację w klasyfikacji „Wędkarz Roku 2007” w naszym Kole.

Wszystkim młodzieżowcom rywalizującym w tym sezonie, opiekunom  oraz  ludziom dobrej woli którzy nam pomagali w organizacji zawodów serdecznie dziękujemy!!!