WARSZTATY WĘDKARSKIE DLA MŁODZIEŻY
-------------------------------------------------------------------
VII TARGI SPRZĘTU WĘDKARSKIEGO
16-18.02.2007 POZNAŃ

W tym roku Targi Sprzętu Wędkarskiego odbywały się w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Do udziału w „warsztatach wędkarskich” zgłosiło się 14 młodzieżowców naszego Koła. W zorganizowanej grupie i pod opieką instruktorów wędkarstwa z Komisji Problemowej ds. Młodzieży zaliczyliśmy udany wędkarski weekend.

Do przekazania swoich doświadczeń i praktycznych wskazówek w metodzie spławikowej zaprosiliśmy Reprezentantów Polski kol. Wiktora Walczaka z klubu Traper Siedlce oraz Adama Niemca z klubu Trabucco-Lorpio i zarazem redaktora Wędkarskiego Świata. Bardzo doświadczeni kadrowicze wymienili się swoimi wiadomościami i bardzo chętnie odpowiadali na zadawane pytania przez naszą młodzież.

Wiele ciekawych rad i kruczków skutecznego wędkowania przekazali popularni w światku wędkarskim wychowawcy młodego pokolenia redaktorzy Wiadomości Wędkarskich „Kogata” i Wojciech Werniccy.

Pod patronatem „Kogaty” - „Łowcy Talentów” braliśmy udział w wielu konkursach teoretycznych i sprawnościowych z tematyki wędkarstwa z dobrym skutkiem.

Skuteczny połów ryb drapieżnych oraz posługiwanie się sprzętem i przynętami spinningowymi ( woblerami firmy Gloog) przedstawił naszym młodym adeptom wędkarstwa Marian Firlej – legenda polskiego spinningu oraz Dariusz Mleczko wielokrotny reprezentant Polski obaj członkowie klubu Perfekt Sulechów oraz Team Gloog.

Wyjazd w opinii młodszych kolegów był bardzo udany , zaliczyli spotkania z czołowymi postaciami polskiego wędkarstwa, dowiedzieli się wielu nowych rozwiązań i tajników skutecznego połowu ryb , z podziwem i zachwytem obejrzeli wszelkie nowinki sprzętowe wrócili do domu z przekonaniem ,że wędkarstwo jest „bardzo proste i tylko ryby mają czasami złe dni”.