SPRZĄTANIE ŁOWISKA MEŁPIN

W dniu 31.03.07r. po raz kolejny, na łowisku Mełpin, które jest pod opieką naszego Koła zostało poddane gruntownemu sprzątaniu i oczyszczaniu z zalegających po wycince gałęzi.

Akcja sprzątania do tej pory została przeprowadzona w czterech etapach przez członków naszego Koła. Pracy jak zwykle było bardzo dużo,ale dzięki zapałowi nielicznej grupie ludzi udaje się j. Mełpńskie Małe przywracać wędkarzom. Ułatwiony dostęp do wody będzie sprzyjać w uprawianiu wędkarstwa rekreacyjnego a zarazem można się pokusić o organizację imprez sportowych.

W przerwie prac porządkowych tradycyjnie wspólne ognisko , kiełbaski, kawa i wiele ciekawych tematów, jak zwykle opowieści wędkarskie i pytania ze spraw organizacyjnych.

Zarząd koła mając na uwadze dbałość o porządek na powierzonych nam pod opiekę akwenach podjął decyzję o zakupie ze środków koła kosiarki spalinowej, która również będzie wykorzystywana przy organizacji zawodów wędkarskich.

Zarząd Koła serdecznie dziękuje wszystkim kolegom, którzy do tej pory wzięli udział w pracach porządkowych na terenie łowiska Mełpin. Z ubolewaniem musimy stwierdzić, że zadanie jakie sobie postawiliśmy, a mianowicie oczyszczenie j. Mełpińskiego Małego z dziko rosnących krzewów nie zostało w pełni zrealizowane. Powody były dwa, małe zaangażowanie członków koła, oraz wiosenny przybór wody, który uniemożliwił wykonanie dalszych prac.