sport

ZAWODY WĘDKARSKIE SENIORÓW

PUCHAR LATA STAROSTY ŚREMSKIEGO

ZALEW DUŻY ŚREM – 13.08.2006

Zalew Duży od strony Psarskiego był miejscem konkursu w dniu 13.08.2006 o Puchar Lata Starosty Śremskiego . W deszczową niedzielę do startu w imprezie wędkarskiej przystąpiło 30 zawodników . Zawody przeprowadzone zostały metodą spławikowo-gruntową z możliwością wejścia do wody do wysokości woderów . Po omówieniu spraw regulaminowo-sedziowskich i losowaniu stanowisk seniorzy rozpoczęli łowienie .Można było zauważyć wśród łowiących różne techniki, jedni koledzy łowili tylko metodą gruntową "na koszyczki" w oczekiwaniu na duże leszcze i karpie, inni łączyli łowienie na grunt i spławik a niektórzy zawodnicy nastawili się na szybkościowe łowienie jednym kijem batem lub tyczką. Każdy z łowiących twierdził, że jego metoda w dniu zawodów najlepiej się sprawdzi, każdy był przekonany o trafności wyboru. Na niektórych stanowiskach brały 200 g krąpie niektórych sponiewierały duże leszcze rwąc zestawy, pozostali łowili płotki a życie uprzykrzały im niemiarowe okonki.


Po trzech godzinach zawodów faworytami do zwycięstwa byli kol. Waldek Jackowiak, Marek Maciejewski oraz Waldek Skrzypczak którzy bardzo skutecznie raz za razem wyciągali ryby. Każdy liczył, że w ostaniej godzinie zawodów może podejść duża sztuka która przychyli wynik na jego korzyść.

O 12:05 koniec zawodów, kije z wody, sędziowie sprawnie ważą ryby na stanowiskach, podliczają i ogłaszają wynik.
Puchar Lata Starosty Śremskiego w sezonie 2006 zdobył:

Kol. Waldemar Skrzypczak

Ogółem złowiono 48655 g ryb, głównie leszczy i krąpi.

1. Waldemar Skrzypczak 6450 g
2. Waldemar Jackowiak 4075 g
3. Marek Maciejewski 3085 g
4. Sławomir Kubala 2930 g
5. Jan Fiebig 2830 g
6. Jarosław Adamczyk 2705 gZwycięzca zawodów Waldek powiedział:

Na początku łowiłem na dwa kije siedząc pod parasolem, ale po 20 min weszły mi małe leszczyki i krąpie, złożyłem parasol, założyłem ubranie przeciw deszczowe i skupiłem się na łowieniu jednym kijem. Łowiłem batem 7m zestawem 1.5g na jedną pinkę.


Na zakończenie zawodów Starosta Śremu pogratulował wszystkim osiągniętych wynikówm, życzył dalszych udanych połowów a organizatorzy konkursu wśród uczestników rozlosowali drobne upominki - niespodzianki.

Zalew Duży od strony Psarskiego był miejscem konkursu w dniu 13.08.2006 o Puchar Lata Starosty Śremskiego. W deszczową niedzielę do startu w imprezie wędkarskiej przystąpiło 30 zawodników. Zawody przeprowadzone zostały metodą spławikowo-gruntową z możliwością wejścia do wody do wysokości woderów. Po omówieniu spraw regulaminowo-sędziowskich i losowaniu stanowisk, seniorzy rozpoczęli łowienie.

    Najbliższe imprezy:   1908,
Zarząd Główny PZW PZW Okręg Poznań Sklep wędkarski Leszcz Sklep wędkarski REGE Gloog