sport

SPŁAWIKOWE WARSZTATY WEDKARSKIE
KANAŁ WOJNOWICKI – 07.04.2007
W sobotę 7 kwietnia spotkaliśmy się z grupą młodzieży naszego Kola ( 14 osób) na „Spławikowych Warsztatach Wędkarskich”. Celem szkolenia było łowienie na odmiennym łowisku – Kanale Wojnowickim. Łowienie zaczęliśmy od wspólnego omówienia rodzaju zanęt, taktyki łowienia i dobrania odpowiedniego sprzętu do łowiska.


Teoretyczne wiadomości zdobyte na Szkółce Wędkarskiej młodzieżowcy mieli przełożyć na praktyczne umiejętności nad nowym łowiskiem. Abecadło wędkarskie czyli rozłożenie stanowiska, gruntowanie, podanie zanęty przygotowanie zestawów poszło bardzo sprawnie, a wszelkie niedociągnięcia i błędy w technice wędkowania instruktorzy korygowali i omawiali na bieżąco na stanowiskach.
Główną techniką wędkowania były baty ( 5-7 m ) z 1-1,5 g zestawami, oraz zestaw skrócony. Skuteczne wędkowanie utrudniał bardzo zimny i silny wiatr. Było sporo kłopotu z utrzymaniem wędek i zestawów w miejscu nęcenia. Brania drobnej ryby ( krąpie, płotki, okonie) „młodzi” wykorzystywali z dużą precyzją, co przy niesprzyjających warunkach pogodowych było bardzo dobrym prognostykiem umiejętności praktycznych.Również instruktorzy zasiedli z wędkami na stanowiskach aby pokazać i odpowiedzieć na wiele pytań i tajników skutecznego wędkowania na kanałach.


Na zakończenie warsztatów wędkarskich wszyscy uczestnicy wymienili się swoimi spostrzeżeniami i uwagami z łowienia, co budujące to, że po raz kolejny młodzieżowcy wykazali się dobrym zorganizowaniem i pomysłem na wędkowanie nad nowym łowiskiem. W siatkach było sporo drobnicy co „osłodziło” niedogodności związane z warunkami atmosferycznymi. W miłych nastrojach powróciliśmy do domów aby pomóc w przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych.
    Najbliższe imprezy:   1908,
Zarząd Główny PZW PZW Okręg Poznań Sklep wędkarski Leszcz Sklep wędkarski REGE Gloog