Spinningowe Zawody Wędkarskie
O Puchar Burmistrza Miasta Śrem
W kategorii OPEN
3 maj 2008 Rzeka Warta

Pogodny poranek dnia 3 maja zgromadził na prawym brzegu Warty spinningistów naszego koła. Są to pierwsze zawody rozpoczynające współzawodnictwo w tej kategorii. Zawody rozgrywane były pod patronatem Burmistrza Miasta Śrem.

Na listę startową wpisało się 28 uczestników, którzy o godzinie 7.00 rozpoczęli pogoń po prawym brzegu Warty oraz okolicznych dołkach za upragnioną rybą.

Pogoda dopisała, więc przyjemnie było pokonywać kilometry między kolejnymi łowiskami. Wszyscy walczyli ze zmiennym szczęściem. Złowiono wiele szczupaków lecz tylko jeden przekroczył wymiar 50 cm. Szczęśliwy łowca został również zwycięzcą całych zawodów. O godzinie 12.00 po zakończeniu ważenia okazało się , że ryby złowiło tylko 10 wędkarzy, oprócz jednego szczupaka złowiono tylko okonie. Zwycięzca Adam Pomykała złowił szczupaka i 3 okonie uzyskując 1255 pkt. , miejsca od 2 do 4 zajęli łowcy okoni, każdy złowił po 4 sztuki. Okazało się , że najcięższe złowił kadet Rzepka Adam 560 pkt., trzecie miejsce Sylwester Wilczyński 445 pkt., a czwarte miejsce zajął junior Maciej Onsorge uzyskując 385 pkt.

Cieszy fakt, że młodsi koledzy czynnie uczestniczą w zawodach kategorii OPEN nie ustępując miejsca swoim starszym kolegom.