sport

MISTRZOSTWA KOŁA MŁODZIEŻOWCÓW 2008
PUCHAR BURMISTRZA ŚREMU
31.05.2008 – ZALEW MAŁY


Do mistrzowskich zmagań nad Zalewem Małym w Śremie przystąpiło 6 młodzików, 13 kadetów, 3 juniorów. Każda grupa miała osobny sektor, metoda połowu 1 wędka spławikowa czas łowienia 3 godziny.
Po raz kolejny młodzieżowcy stanęli do wędkowania o miano najlepszego w Kole Odlewnik .

Sektor młodzików po raz pierwszy w tym sezonie walczy o zaszczyt zdobycia Mistrzowskiej Korony. Dosyć sprawnie wygruntowane i zanęcone łowisko pozwala najmłodszym holować drobne plotki i leszczyki . na bacikach 5 metrowych jest dużo splątań ale wymiany zestawów idą dobrze . Młodzi łowią zestawami około 1 g , na haczyku czerwone pinki które dość dobrze prowokują ryby do brań , jak na ich umiejętności to w siatkach sporo drobnicy .


Wyniki młodzików :

 1. Maciej Chowański     1970 g
 2. Damian Gruda            1735 g
 3. Jakub Napierała          1705 g
 4. Filip Wilczyński         1215 g
 5. Patryk Pawlak               900 g
 6. Mateusz Karolak           560 g  

 Sektor kadetów tutaj bardzo trudno wskazać faworyta , ich wieloletnie doświadczenie na różnych akwenach wodnych pokazuje ,że świetnie radzą sobie na łowisku . Łowienie w ich wykonaniu jest miłe dla oka , po uprzednim wygruntowaniu do wody został podany jokers w ziemi + zanęta. Baty raz za razem pewnie holują ryby choć lekkie zestawy czasami nie wytrzymują odjazdów większych okazów .W łowisku dominują płotki i leszczyki które są prowokowane do żerowania na ochotkę i pojedyncze pinki .


Wyniki kadetów :

 1. Marcin Suska              1950 g
 2. Adrianna Marek          1575 g
 3. Szymon Suska             1510 g
 4. Adam Rzepka              1295 g
 5. Marek Nowakowski    1220 g
 6. Mikołaj Gawroński       910 g
 7. Joanna Adamczyk         910 g

 

Sektor juniorów obsadzony przez trzech „starych wyżeraczy” którzy starli się wielokrotnie nad łowiskiem w innych zawodach . Wśród nich tylko dyspozycja dnia i dobre losowanie mogło wyłonić zwycięzcę dlatego ,ze cała trójka łowi na równym bardzo dobrym poziomie .
W siatkach drobne płotki i leszcze o masie około 300g robiły końcowy wynik choć do zakończenia nie było wiadomo kto zwycięży .
Wyniki juniorów :

 1. Damian Bojarojć           3195 g
 2. Maciej Onsorge             2930 g
 3. Piotr Grześkowiak           905 g

Mistrzostwo Koła Odlewnik Śrem w  sezonie 2009 zdobyli :

Kat .Młodzik                                   Kat. Kadet                                  Kat. Junior  
Maciej Chowański                             Marcin Suska                            Damian Bojarojć  

Puchary i dyplomy wręczyli Burmistrz Śremu Pan Adam Lewandowski , członek Zarządu Powiatu w Śremie Zenon Jahns , Prezes Koła Krzysztof Marek .W organizacji zawodów wsparli nasze Koło – Urząd Miasta Śrem ,  Hurtownia Multi-Vet , Hurtownia Mar-Jol , Kwiaciarnia Molucella  , Sklep wędkarski Leszcz z Poznania - Serdecznie dziękujemy !


    Najbliższe imprezy:   1908,
Zarząd Główny PZW PZW Okręg Poznań Sklep wędkarski Leszcz Sklep wędkarski REGE Gloog