OTWARTE MŁODZIEŻOWE ZAWODY WĘDKARSKIE
PUCHAR BURMISTRZA ŚREMU
12.07.2008 – ZALEW DUŻY ŚREM

W słoneczną sobotę wspólnie z Klubem Relax zorganizowaliśmy wędkowanie na łowisku Zalew Duży . Do wakacyjnego konkursu przystąpiło 22 uczestników podzielonych na 3 kategorie wiekowe, 7 młodzików, 12 kadetów, 4 juniorów .

Połów dla dwóch młodszych kategorii na jedną wędkę spławikową natomiast juniorzy łowili metodą spławikowo-gruntową , czas zmagań wędkarskich 3 godziny .

Młodzicy radzili sobie z batami i  drobną rybą  , które raz po raz lądowały w siatkach ku uciesze opiekunów i rodziców . Przy większych „sztukach” było trochę nerwowości , nie wszystkie zostały wyjęte z wody co uwidaczniało się grymasem na twarzy .  Ze startu na start widać jednak , że ruchy z wędką są coraz pewniejsze i jest coraz mniej splątań żyłek.

Wyniki młodzików :

1. Hubert Kucharek    1520 g
  2. Alicja Gruda           1225 g
  3. Arkadiusz Banaszak 830 g
  4. Maciej Chowański    630 g
  5. Kamil Dębczak         390 g
  6. Mateusz Karolak       385 g

Kadeci jak zwykle bardzo wyrównana grupa , tu żarty się kończą z momentem łowienia. Milo patrzeć na ich łowienie i umiejętności techniczne (gruntowanie, zanęcanie i hol ryb).
Rywalizacja do samego końca a o zwycięstwie tak jak zawsze decydują drobnostki , łut szczęścia  i jakiś „bonus” wagowy. Miał go Marcin , pod koniec zawodów wyholował leszcza  610 g  który okazał się największa rybą zawodów.

Wyniki kadetów :

1. Marcin Suska            2130 g
  2. Adam Rzepka           1875 g
  3. Joanna Adamczyk     1650 g
  4. Adrianna Marek        1435 g
  5. Marek Nowakowski  1395 g
  6. Piotr Onsorge            1365 g

W sektorze juniorów rywalizacja na dwa kije , jednak tym razem stanowiska od lasu nie darzą rybą tak jak skarpa . Brania na baty trzeba wypatrywać mocno , na zestawach z gruntu podobnie . Różne sztuczki wędkarskie na nic się zdają ,  ryb mało w łowisku i tyle .

Wyniki juniorów :

1. Maciej Onsorge        975 g
  2. Damian Bojarojć      775 g
  3. Piotr Grześkowiak    455 g
  4. Piotr Maciejewski     370 g

Na zakończenie tradycyjnie upominki wędkarskie i kiełbaski na ciepło…

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji zawodów dla Urzędu Miasta Śrem, Klubu Relax przy Spółdzielni Mieszkaniowej, pana Piotra Śledzia.