OTWARTE MŁODZIEŻOWE ZAWODY WĘDKARSKIE
PUCHAR BURMISTRZA ŚREMU
KONIEC WAKACJI – 30.08.2008  ZALEW DUŻY

Ostatnie zawody wędkarskie zaliczane do klasyfikacji wędkarza roku zorganizowaliśmy wspólnie z Klubem Relax. Do rywalizacji przystąpiło 7 młodzików, 12 kadetów, 3 juniorów pragnących poprawić rzutem na taśmę swoje pozycje w rankingach naszego Koła .Zmotywowani zasiedli na swoich stanowiskach i z zapałem rozpoczęli wędkowanie.

Sektor młodzików porównaniu do początku sezonu 100% poprawy techniki łowienia , widać  coraz lepszą organizację stanowiska i pewniejsze holowanie ryb . Brak doświadczenia łatają ogromną ambicją co nie zawsze pomaga w wędkowaniu .W siatkach dominują płotki i „leszczyki-żylety” na których młodzi budują swoje końcowe wyniki.

Wyniki młodzików :

1. Jakub Napierała        1130 g
  2. Maciej Chowański      945 g
  3. Damian Gruda            670 g
  4. Alicja Gruda               520 g
  5. Mateusz Karolak        195 g
  6. Patryk Andrzejewski  155 g

Sektor kadetów to wędkarskie nic nowego , grupa zna się na wylot o zwycięstwie z reguły decydują szczegóły i przysłowiowe gramy. Wygrać może każdy , jedynie łut szczęścia w losowaniu może wywindować kogoś na wyższe miejsce . W łowisku bierze drobnica którą trzeba dosłownie dłubać wynik .
Wyniki kadetów :

1. Joanna Adamczyk      1095 g
  2. Marcin Suska               960 g
  3. Marek Nowakowski     940 g
  4. Andrzej Nowakowski  910 g
  5. Adrianna Marek           805 g
  6. Mikołaj Gawroński       765 g

Sektor juniorów mozolnie robi wyniki przy słabo żerujących rybach, tak jak w innych sektorach drobna płotka i leszczyki-żyletki. Juniorzy szukają ryb wszędzie ale z mizernym skutkiem bo jest po prostu rybna posucha.

Wyniki juniorów :

1. Maciej Onsorge     1090 g
  2. Damian Bojarojć      240 g
  3. Piotr Grześkowiak    195 g

Ogółem złowiono 11525 g ryb.

Ostatnie zawody w naszym kole zakończyły rywalizację sportową wśród młodzieży w sezonie 2008. Wędkowanie tym sezonie  należy za udane, dołączyła nowa grupa młodzików która po okresie nauki w szkółce wędkarskiej rywalizowała ze sobą na łowisku z dobrym skutkiem . Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale promujące aktywny letni wypoczynek od przedstawiciela Klubu Relax.
W organizacji zawodów pomogli nam Urząd Miasta Śrem, Klub Relax przy Spółdzielni Mieszkaniowej Jeziorany, Everest-Finanse pan Artur Hawryluk, Piekarnia-Cukiernia R.S. Michalak. Dziękujemy!