sport

OKRĘGOWE MŁODZIEŻOW ZAWODY WĘDKARSKIE
RADZYNY 2008 
ZALEW RADZYNY MAŁE W KA?MIERZU  - 21.09.2008

 

W tym roku do rywalizacji z 64 uczestnikami Okręgowych Młodzieżowych Spławikowych zawodów wędkarskich przystąpiła 12 osobowa reprezentacja młodzieży naszego Koła. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy wiekowe do 13 i 14-16 lat . Nasza grupa jechała z nastawieniem powalczenia o zwycięstwa a przemawiały za tym bardzo dobre wyszkolenie i  rewelacyjne wyniki na innych imprezach okręgowych.

Na szczególne słowa uznania zasługuje nasza najmłodsza 4 osobowa grupa do 13 lat, gdzie było trzech debiutantów na tej imprezie . Łowili na bardzo dobrym poziomie i wyłowili bardzo dobre wyniki. Nie ulegli presji i pokazali, ze można na nich liczyć w silnie obsadzonej okręgowej stawce 40 uczestników o wiele bardziej doświadczonych młodzików .

Wyniki naszych najmłodszych:

5.   Jakub Napierała       2100 g
7.   Hubert Kucharek     1785 g
16. Alicja Gruda              875 g
21. Damian Gruda            640 g

Starsza grupa od samego początku narzuciła pozostałym 24 uczestnikom swój styl łowienia i po1,5 godzinie wiadomo było , że będzie pozamiatane łowisko pod względem osiągniętych wyników . Brylował nasz tegoroczny Mistrz Marcin który szalał wzbudzając zachwyt kibiców i opiekunów tempem i techniką łowienia drobnych płotek .Reszta na swoim równym i bardzo dobrym poziomie punktowała walkę o jak najlepsza lokatę .
Należy żałować tylko , że awaria sprzętu nie pozwoliła Andrzejowi włączyć się do rywalizacji o pudlo gdyż do czasu pecha ( złamania wędki ) łowił bardzo dobrze.
Ponadto największą rybę w tej grupie wiekowej złowił Sebastian Gruda – okoń 220 g.

Wyniki juniorów :

1.    Marcin Suska               4755 g
3.   Damian Bojarojć          2900 g
4.   Szymon Suska              2750 g
6.   Marek Nowakowski     2340 g
7.   Joanna Adamczyk        2300 g
8.   Adam Rzepka               2240 g
12.   Sebastian Gruda           1620 g
19.   Andrzej Nowakowski   1005 g  

Młodzieżowcy odnieśli kolejne sukcesy życiowe niektórzy startowali po raz ostatni ( limit wieku ) zdobywając uznanie , młodsi dopiero wkraczają w te imprezy wędkarskie ale i tak wszyscy rozsławiają Koło Odlewnik Śrem na Okręgowych Zawodach Wędkarskich za co im serdecznie dziękujemy ! W koszulki z logo Śremu tradycyjnie ubrał nas Urząd Miasta Śrem za co serdecznie dziękujemy tym bardziej miło nam, że z sukcesami wędkarskimi możemy promować i rozsławiać w Okręgu Poznańskim nasze miasto.


    Najbliższe imprezy:   1908,
Zarząd Główny PZW PZW Okręg Poznań Sklep wędkarski Leszcz Sklep wędkarski REGE Gloog