DRUŻYNOWE ZAWODY WĘDKARSKIE
PUCHAR PREZASA ODLEWNI ŻELIWA ŚREM S.A.
ZALEW GAJ A 22.06.2008r.

W dniu 22.06.08r.tradycyjnie ja co roku nasze koło było organizatorem zakładowych  zawodów wędkarskich o Puchar Prezesa Odlewni Żeliwa Śrem S.A., które zostały  rozegrane na zbiorniku wodnym Gaj A- duży zalew. Na zawody wstawiło jedenaście trzy osobowych drużyn ,w tym dziewięć reprezentowało wydziały i działy, były również dwie drużyny reprezentujące organizacje związkowe (NSZZ Solidarność, MZZ Hutników) oraz drużyna emerytów.

Zbiórka zawodników w  przewidziana była na godzinę 6.00  Dzień przywitał wszystkich bardzo ładną letnią,   słoneczną pogodą.  Po powitani   i przedstawieniu planu imprezy, omówiono regulamin zawodów, przeprowadzono losowanie sektorów i stanowisk . Po odprawie drużyny, biorący udział w zawodach udali się na śniadanie, po czym zawodnicy rozeszli się na stanowiska. Po intensywnych  przygotowaniach o godz.7.35 rozpoczęły się  zawody. W ruch  poszły tyczki ,baty, odległościówki i gruntówki.

Warunki do łowienia były bardzo dobre, wiał średni wiatr. W łowisku  dominowały ryby takich gatunków jak: leszcz, krąp, płoć, karp -   trafiał się niewymiarowy karpie.
Zawody rozegrane zostały w trzech sektorach, w jednej turze i trwały cztery godziny. Czas łowienia jak zwykle upłynął szybko i przyszedł czas na wagę.

Po wspólnym wędkowaniu było wiele dyskusji na temat zawodów, międzyczasie wszyscy zjedliśmy kolejny posiłek przygotowany przez organizatorów, a następnie ogłoszono wyniki i wręczono puchary, medale, dyplomy i upominki. Przedstawicielem , który w imieniu Prezesa Odlewni Żeliwa  uhonorował wszystkich zwycięzców był dyrektor techniczny Henryk Błaszak.

WYNIKI DRUŻYNOWE ZAWODÓW :

1. W – 4                9 pkt       16760 g

• Tadeusz Szafirowicz – 4195g

KLASYFIKACJA- NAJWIĘKSZA RYBA

• January Banaszak – Leszcz o wadze 1080 g

Zawody odbyły się w bardzo miłej i koleżeńskiej atmosferze. Celem  zawodów było propagowanie sportu wędkarskiego jako formy wypoczynku, integracja załogi – byłych i obecnych pracowników Odlewni Żeliwa na drodze rywalizacji sportowej