sport

MISTRZOSTWA KOŁA SENIORÓW II TURA
PUCHAR STAROSTY ŚREMU
RZEKA WARTA – 13.07. 2008


Lechosław Kania to niepokonany w dwóch turach zdobywca tytułu Mistrz Koła 2008 Koła PZW Odlewnik w Śremie. Ostatnie zawody o Puchar Starosty Śremskiego odbyły się 13 lipca na rzecze Warcie wzdłuż Promenady. Wzięło w nich udział 29 wędkarzy nastawionych na zmianę i wyłowienie jak najlepszych wyników.

Warciańskie łowienie to przegląd różnych technik spławikowych , baty , bolonki , tyczki , każdy z kolegów chce przechytrzyć ryby i ściągnąć je do swojego łowiska. To somo można powiedzieć o sposobie nęcenia i dużej gamie przynęt roślinno-zwierzęcych. Zawodnicy łowią leszcze, płocie krąpie i jazie czyli warciański standard.

 

Wyniki II tury mistrzostw :

  1. Lechosław Kania         4740 g
  2. Andrzej Ulanowski      3165 g
  3. Sławomir Kubala          2000 g
  4. Jan Fiebig                       905 g
  5. Andrzej Napierała          895 g
  6. Waldemar Jackowiak     575 g       

W czasie gdy zawodnicy raczyli się ciepłymi kiełbaskami oraz wymieniali się poglądami wędkarskimi i niewyholowanymi okazami sędziowie sprawnie zsumowali dwie tury i ogłosili wyniki Mistrzostw Koła Seniorów 2008 .

Mistrz Koła        I     Vice Mistrz        II  Vice Mistrz
  Lechosław Kania  Andrzej Ulanowski  Andrzej Napierała

Mistrz koła wyłoniony do następnej rywalizacji o miano najlepszego zapraszamy za rok. Zawody przebiegały w miłej i sportowej atmosferze , sędziowie imprezy stanęli na wysokości zadania  sprawnie i bez zgrzytów poprowadzili rywalizację w dwóch turach. podziękowania dla Starosty Śremu który objął nasze zmagania patronatem, oraz za uatrakcyjnienie  dla pani Grażyny Pałki sklep wędkarski „Rege".
    Najbliższe imprezy:   1908,
Zarząd Główny PZW PZW Okręg Poznań Sklep wędkarski Leszcz Sklep wędkarski REGE Gloog