sport

TOWARZYSKIE ZAWODY WĘDKARSKIE
"W POGONI Z ŻYWCEM ZA DRAPIEŻNIKIEM"
ZALEW DUŻY ŚREM - 15.10.2006

Do spotkania nad Zalewem Dużym w ostatnich zmaganiach sportowych w naszym Kole przystąpiło 41 amatorów żywca. Łowisko organizator przygotował od strony Psarskiego na całej linii brzegowej z stanowiskami, które uczestnicy losowali na zbiórce. W sadzykach pływały przygotowane płotki i karasie, które miały skusić do brania drapieżniki.

Łowiący stosowali metodę gruntową z oznaczeniem kulki styropianu na żyłce na sandacza oraz tradycyjny spławik na szczupaka i okonia . Pogoda pochmurna ale bezwietrzna dawała nadzieję na żerowanie chociaż brak przymrozków i relacje łowiących przed zawodami tą nadzieję bardzo minimalizowały.Po paru godzinach wędkowania wyniki okazały się bardzo skromne, tylko czterech kolegów miało ryby wymiarowe do wagi, reszta bardzo miło spędziła czas nad wodą na rozmowach i wspomnieniach o połowach i rywalizacji wędkarskiej w sezonie 2006.

Wyniki zawodów : ogółem złowiono 2520 g ( 3 szczupaki , 1 okoń )


1. Waldemar Skrzypczak 905 g
2. Bogumił Walczak 815 g
3. Piotr Nowak 620 g
4. Jacek Wleklik 180 g

Na wszystkich uczestników czekał smaczny żurek i pyszne golonki które zafundował i przygotował skarbnik Koła kol. Zbyszek Chycki. Nasz "strażnik kasy" jak co roku stanął na wysokości zadania i brak ryb zrekompensował kolegom wyżerką nad wodą. Zarząd Koła oraz startujący w konkursie serdecznie dziękują koledze Zbyszkowi za te pyszności.
Tym razem obsługa sędziowska się nie napracowała, wyniki i wyróżnienia zostały przekazane w bardzo krótkim okresie czasu.


    Najbliższe imprezy:   1908,
Zarząd Główny PZW PZW Okręg Poznań Sklep wędkarski Leszcz Sklep wędkarski REGE Gloog