WARSZTATY WĘDKARSKIE DLA MŁODZIEŻY
-------------------------------------------------------------------------
METODA ODLEGŁOŚCIOWA - TOMASZ HOREMSKI
JEZIORO GRZYMYSŁAWKIE -  09.11.2008

Tomasz Horemski aktualny vice mistrz Okręgu Poznań w wędkarstwie spławikowym oraz klub wędkarski www.leszcz.pl byli animatorami spotkania z młodzieżowcami Odlewnika . Tomek który na bieżąco śledzi pracę z młodzieżą w naszym kole oraz wspomaga nas w organizacji naszych imprez wędkarskich przybliżył nam wędkowanie metodą odległościową.

Pierwszym omawianym tematem była zanęta. Fachowo dobrane  składniki oraz jej praca w łowisku ale też jak dokleić aby podczas zanęcania ręką lub strzelania z procy nie rozpadła się w powietrzu.

Następnie kol. Tomek pokazał jakie zestawy dobrać do głębokości łowiska, jak wygruntować łowisko markerem i jak w równej odległości położyć zanętę i łowić. Zwracał uwagę na to żeby żyłki dobierać tonące, jak montować stoper aby można swobodnie rzucać zestawem.

Po części teoretycznej przyszedł czas na łowienie i pierwsze ryby. Tomek zwracał uwagę na zatapianie żyłki omówił długości przyponów i wielkość haczyków, na bieżąco tłumaczył i przedstawiał fazy brania ryb widoczne na spławiku.

Wspólne spotkanie przybliżyło nam skuteczne wędkowanie mało przez nas praktykowaną metoda odległościową .Jak stwierdził kolega Tomek żeby skutecznie łowić trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć aby po paru latach można było powiedzieć , że opanowało się technikę łowienia.
Na zakończenie warsztatów wędkarskich przy wspólnej zupie gulaszowej porozmawialiśmy o dalszej współpracy z naszą młodzieżą, o pomysłach na temat zawodów i szkoleń.

Serdecznie dziękujemy Klubowi www.leszcz.pl koledze Tomkowi, który współpracuje z Komisją Problemową ds. Młodzieży przy naszym Kole, wspomaga naszą szkółkę wędkarską oraz pomaga przy organizacji imprez wędkarskich dla młodzieży a przede wszystkim bezinteresownie dzieli się ogromną wiedzą wędkarską.