Warsztaty sportu rzutowego

Dzięki dużemu zaangażowaniu kol. Andrzeja Ulanowskiego tą mało znaną dyscypliną sportową, Zarząd Koła ODLEWNIK przy wsparciu i udziele Zarządu Okręgu Poznańskiego PZW zorganizował w dniu 15 lutego 2009r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie warsztaty sportu rzutowego. Oprócz mieszkańców Śremu w  warsztatach wzięli udział członkowie kół w Szamotułach i Książu Wielkopolskim, łącznie ponad 30 młodych adeptów wędkarstwa zainteresowanych poznaniem tej elitarnej dziedziny sportu jakim jest sport rzutowy.
Całość imprezy uświetniły pokazy oraz instruktaż Mistrzyń w tej dyscyplinie sportowej. Ogromne słowa uznania i podziękowania należą się Iwonie Bialik i Natalii Pecynie wielokrotnym medalistkom Mistrzostw Świata i Europy oraz Elizie Pecynie, Dominikowi Łój i Przemysławowi Dzik członkom kadry narodowej z Okręgu PZW Bydgoszcz i Poznań za poświęcony czas i chęci w propagowaniu sportu casting'owego.
Podczas pokazu zostały rozegrane zawody w ramach warsztatów na które puchary i dyplomy zabezpieczył Okręg Poznański.
Wyniki zawodów rozegranych w ramach warsztatów

Kategoria dziewcząt do lat 10:1. Monika Nowak
2. Katarzyna Kucharek

Kategoria chłopców do lat 10: 1. Hubert Kucharek
2. Kamil Szymański
3. Adrian Nowak

Kategoria open od 11 lat1. Maciej Onsorge
2. Adam Rzepka
3. Marcin Suska

Mamy nadzieję , że to spotkanie przyczyni się do rozwoju wędkarstwa rzutowego w Śremie.